Roztomilý, ale nebezpečný: zbavit se krtka není nemožné, pomohou tři jednoduché metody

Krtek na zahradě může způsobit mnoho problémů, protože vytváří nenapravitelné škody. Ty jsou často jen obtížně řešitelné a zahrádkáři stále hledají osvědčené prostředky pro boj s tímto škůdcem. Než se uchýlíte k invazivnějším opatřením, vyzkoušejte přirozené způsoby, jak se s vetřelcem vypořádat. Jak se zbavit krtka ze zahrady? Vše se dozvíte níže.

Přítomnost krtka

Krtka lze stěží přehlédnout, jeho přítomnost totiž prozrazují hroudy uprostřed zahrady či pozemku. Krtek ničí trávníky a vrtáním tunelů poškozuje kořenový systém mnoha rostlin. Na druhou stranu je fakt, že krtek se živí i jinými škůdci na zahradě, zejména pak hlemýždi, slimáky nebo různými housenkami.

Neoblíbené pachy

Jedním z osvědčených a přirozených způsobů, jak se zbavit krtka ze zahrady, je vysadit rostliny nebo bylinky, které vydávají intenzivní vůni. Vyplatí se vsadit na bazalku, mátu, česnek nebo černý bez. Tyto druhy jsou pro krtky velmi nepříjemné a obvykle se od nich drží raději dál. Dále platí, že tito tvorové nesnáší vůni kočičích nebo psích chlupů, protože jsou jejich přirozenými nepřáteli. Když mazlíčka kartáčujete, můžete využít chomáčky srsti, kterými můžete krtka ze zahrady vyplašit.

Mohlo by vás zajímat:  Jak se snadno a rychle zbavit mravenců nejenom na vaší zahradě
Zdroj obrázku: Pixabay

Hluk je vyděsí

Krtci jsou tvorové velmi citliví na různé druhy vibrací a zvuků, nejen na pachy. Protože jejich zrak je prakticky nevyvinutý, ostatní smysly mají daleko ostřejší. Stačí proto na stromy pověsit zvonky nebo do země postavit plastové dózy, jejichž zvuk vetřelce zastraší.

Pasti na krtky

Poslední možností je použití bezpečných pastí, které krtkům neublíží. Jedná se o nouzové pasti, které se dají umístit u vchodu do tunelu. Zvíře, které se k němu dostane, je uvnitř zamčeno a nemůže uniknout. Nezapomeňte pravidelně kontrolovat stav pastí, protože krtek bez jídla a pití dlouho nevydrží. Uvězněné zvíře je nutné vyvézt mimo pozemek, nejlépe do lesa nebo na louku dostatečně vzdálenou od pozemku. Zde si najde svůj nový domov a vy jej máte z krku.

Zdroj: https://smithspestmanagement.com/blog/post/how-to-get-rid-of-moles-in-your-yard-garden/
Přidat na Seznam.cz