Rozkvetlá zahrada plná barev po mnoho měsíců díky nádherným a nenáročným trvalkám

Krásná zahrada je snem každého zahradníka. S tím pomohou trvalky! Stejně jako dělají krásný domov malé trvalky, pomohou ty venkovní zkrášlit také zahradu. Zasaďte si tyto rostlinky, které jsou nenáročné na půdu i na zalévání. Odměnou vám bude zahrada plná květů, které se objeví nejen během léta!

Mavuň červená

Mavuň červená je perfektním adeptem na suchá a prosluněná místa. Jeho vzpřímené a zelenošedé výhonky vypadají, jako by byly pokryty voskových povlakem. Jejich korunou jsou shluky květů v odstínech růžové a červené. Květy mavuně vydávají příjemnou vůni, která je velmi atraktivní pro včely a čmeláky.

Zdroj obrázku: Pixabay

Karafiát tečkovaný 

Vytváří tmavě zelené koberce malých úzkých listů. Od června do září jsou tenké stonky pokryty drobnými růžovými nebo karmínovými květy. Má rád teplá a slunečná místa, písčitou a poměrně suchou půdu. Vypadá skvěle, je-li zasazen ve skupinách na skalkách a podél nízkých zdí.

Trávnička přímořská

Roste pomocí oddenků, tvořících hustý koberec od května do září. Tento zelený koberec je protkaný drobnými fialovorůžovými květy. Nejlépe roste na slunci, v lehkých a suchých půdách. Proto je vhodný nejen pro výsadbu svahů a zdí, ale také pro květinové záhony a pro zakrytí malých ploch v zahradě.

Krásnoočko velkokvěté

Kvete od května do srpna, obzvláště na plném slunci. Jeho květy jsou rovnoměrně žluté nebo s hnědou barvou na spodku. Perfektně se hodí do zahrady v rustikálním stylu. Pokud budete pravidelně odstraňovat uschlé květy a listy, krásnoočko může vykvést i na podzim.

Zdroj obrázku: Pixabay

Kosmatec

Kosmatec je ideální pro výsadbu slunečných svahů a skalek. Jeho malé, ale četné květy podobné astře se objevují od konce května až do října. Zajímavostí u této květiny je, že otevírá květy pouze za slunečných dnů. 

Přidat na Seznam.cz