Řezané květiny vypadají nádherně a pomocí několika triků si je užijete mnohem déle

Kytice jsou oblíbeným dárkem, protože ve váze vypadají barevné květy velice dobře. Ne každý totiž pěstuje zahradní rostliny nebo ovoce či zeleninu a raději si domov ozdobí právě řezanými květinami. Po několika dnech ale můžete vidět, že jsou květiny uvadlé. Jak docílit toho, že vydrží čerstvé o něco déle?

Použijte triky, které jsou ověřené

Triky květinářů vám pomohou k tomu, aby vám řezané kytice vydržely v domácnosti o něco déle, než je běžné. Pamatujte hlavně na vodu, která by se měla ve váze pravidelně měnit. Nutné je používat destilovanou nebo kohoutkovou vodu, která bude odstátá. Každý den ji vyměňte, ať mají rostliny vždy čerstvou. Ta udrží květiny o něco déle krásnější a budete si je moci vychutnat nejen čichem, ale také očima.

Mohlo by vás zajímat:  Jediná chyba může pivoňky zničit. Málokdo přitom ví, kdy je správně přesadit

Nejen pokojové rostliny, ale také kytice musíte denně vyživovat. Aby rychle neuvadly, můžete k nim přidat přípravky, které jsou dostupné v květinářstvích, nebo si můžete do vázy nasypat například lžičku obyčejného cukru. Ten podporuje proces fotosyntézy, ale dávejte pozor, protože mnoho cukru může způsobit uvadnutí květů. Na dno vázy pak můžete vložit měděnou minci, která tomu zabrání.

Zdroj obrázku: Freepik

Po zakoupení květin seřízněte stonky

Kytice vydrží o něco déle, pokud seříznete stonky květů. Stačí je říznout šikmo a používejte na to vždy ostrý nůž, protože nůžky akorát roztřepí konce stonků a květiny tím rychleji uvadnou. Tím, že je seříznete, se zvětší plocha, kterou mohou čerpat dostupnou vodu, a tím pádem vám ve váze vydrží klidně o tři dny déle. Rozhodně stojí za to tento trik vyzkoušet.

Mohlo by vás zajímat:  Vznešený narcis získal své jméno z dávného mýtu, který vysvětluje jeho spojitost s poruchou osobnosti

Zkusit můžete také zápalku. Je to trik zkušených květinářů, kteří chtějí docílit toho, aby květiny déle vydržely ve váze. Stačí kousek zápalky strčit do stonku hlavičkou do středu. Je to velmi jednoduché. Jak to funguje? Sloučenin síry se dostanou do rostliny a zlepší nejen její zdraví, ale také zpomalí vadnutí květů.

Zdroj: https://www.insider.com/guides/home/how-to-keep-flowers-alive-and-fresh, https://www.proflowers.com/blog/how-to-make-flowers-last-longer
Přidat na Seznam.cz