Půvabné orchideje si zaslouží hýčkat. Po citronovém nápoji budou bezkonkurenční

Orchideje jsou vznešené a překrásné květiny, které má doma mnoho z nás. Jejich pěstování není vždy jednoduché, ale krásné květy za to stojí. Pár kapek citronové šťávy zajistí, že orchideje budou lépe růst. Okyselí půdu, což tyto rostliny milují. Díky tomu si hodně usnadníte péči o tyto rostliny a květy orchidejí budou nejen větší, ale také krásnější.

Co potřebují orchideje pro správný růst?

Na první pohled se může zdát, že je pěstování orchidejí jednoduché. Může to být pravda, ale některé fáze pěstování vám mohou zamotat hlavu. Stačí trocha neopatrnosti a květiny přestanou na dlouhou dobu růst. Orchideje jsou možná krásné, ale také velmi citlivé. Poskytnout jim musíte správný substrát i ideální přísun světla, tepla a závlahy.

Mohlo by vás zajímat:  Oblíbené palmy se hodí i do menších bytů, na trhu je výběr široký

Orchideje vyžadují pro svůj růst mnoho podmínek, které jim nedokáže každý poskytnout. Jestli si chcete pořídit téměř bezúdržbovou rostlinu, orchideje rozhodně nebudou pro vás. Ale pokud tyto květiny milujete, můžete se o jejich pěstování pokusit. Když jim dáte vše, co potřebují, odmění se vám nádhernými a velkými květy.

Zdroj obrázku: Freepik

Citronovou šťávu si orchideje zamilují

Orchideje patří mezi rostliny, které mají rády kyselejší pH půdy. Jde o choulostivé rostliny, které vyžadují zvláštní péči. Když chcete mít nádherné květy a zdravou rostlinu, musíte jí poskytnout vše důležité pro její růst a květenství. Zalévat je musíte jednou za týden, nejlépe ráno. Během dne se bude odpařovat přebytečná voda, což je naprosto normální a pro tuto rostlinu zdravé.

Mohlo by vás zajímat:  Popínavé rostliny zútulní interiér dlouhými šlahouny, které se mohou pnout i několik metrů

Ukázalo se, že pouhá voda orchidejím nestačí. Voda je sice důležitá, ale orchideje potřebují ještě něco navíc. Jestli chcete bohatší květenství, měli byste do vody přidat pár kapek citronové šťávy a potom květinu zalít. K tomu můžete také nalít do misky vodu s citronovou šťávou a postavit květináč s orchidejí do ní. Díky kyselé reakci budou listy orchidejí najednou mnohem zelenější a stonky pevnější. Navíc vám bude rostlina častěji kvést.

Zdroj: https://www.bioleaf.co.nz/articles/plant-growth-with-citric-acid
Přidat na Seznam.cz