Proti cholesterolu lze bojovat přirozeně. Víc než speciální léky pomohou domácí tinktury

Kardiovaskulární onemocnění jsou obrovským rizikem pro každého z nás. Nezdravý životní styl, hodně stresu, málo spánku a nevhodná strava jsou rizikovými faktory, na které bychom měli neustále myslet. Velkým rizikem je také vysoký cholesterol, se kterým většina lékařů bojuje pomocí léků. Můžete se ale obejít i bez nich. Pomohou vám tinktury, které si jednoduše vyrobíte doma.

Tinktura z mahónie

Plody mahónie obsahují hodně vitamínu C a kyselinu chlorogenovou. Obsahují také berberin, který ovlivňuje množství lipidů v krvi a dokáže snížit cukr v krvi. Navíc reguluje krevní tlak a snižuje špatný LDL cholesterol. Plody mahónie zamrazte (cca 1/2 sklenice). Oslaďte 8 lžícemi medu a zalijte alkoholem. Nechte měsíc stát na tmavém místě, přeceďte a trochu oslaďte. Za dalších pár týdnů můžete tinkturu používat.

Mohlo by vás zajímat:  Skladujte dešťovou vodu bez výskytu řas. Správná a čistá nádoba je základ

Tinktura z rozrazilu

Rozrazil je rostlina, která má drobné květy. Právě květy obsahují nejvíce léčivých látek. Usnadňují trávení, působí jako diuretikum a čistí krev od cholesterolu. Tinkturu vyrobíte z pár lžic mleté bylinky a asi 1/2 litru vodky. Nechte směs stát po dobu 10 dnů na tmavém a teplém místě. Díky tomu se vytvoří jedinečná tekutina. Po této době směs přeceďte, aby byla tekutina průhledná.

Zdroj obrázku: Freepik

Tinktura z grapefruitu

Grapefruit je velmi zdravé ovoce, které nemusíte jen konzumovat čerstvé. Vitamíny C, A, E a skupiny B, kyselina listová, flavonoidy a další budou mnohem efektivnější v tinktuře. K litru grapefruitové šťávy přidejte litr lihoviny. Směs nechte louhovat asi týden a poté budete mít tinkturu připravenou. Konzumovat ale můžete také grapefruitovou šťávu, která bude mít stejné účinky.

Mohlo by vás zajímat:  Krásnou zahradní dlažbu dokonale zkazí prorůstající mech. Nebojte se na něj vytasit tajnou zbraň

Tinktura z česneku

Poslední surovinou je česnek. Jde o extrémně zdravou zeleninu. Česneková tinktura je úžasným lékem proti vysokému cholesterolu. Navíc čistí žíly. Oloupaný a prolisovaný česnek (asi 10 g) zalijte alkoholem. Nechte stát po dobu 10 dnů a poté tekutinu slijte, abyste se zbavili zbytků česneku. Hotovou tekutinu nechte 4 dny odstát a potom bude tinktura hotová.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/heart-disease/natural-remedies-cholesterol
Přidat na Seznam.cz