Pro mořské řasy nemusíte do zahraničí, snadnou metodou je vypěstujete klidně na parapetu

Představa konzumace mořských řas nemusí být na první pohled zrovna lákavá. Pokud se nad nimi ošíváte, přicházíte ale o cenný zdroj minerálů a vitaminů pro vaše tělo. Mořské řasy představují skvělou a zdravou složku v jídelníčku i velmi účinnou látku pro kosmetické účely. Používají se při přípravě nejrůznějších pokrmů (sushi, saláty a polévky) nebo z nich lze vyrobit pleťové masky. Dokonce je do svých receptur zařazuje i mnoho výrobců zvířecích granulí, neboť pomáhají s údržbou psího chrupu.

Potřebné suroviny pro růst

Pokud si chcete vyzkoušet vypěstovat své vlastní mořské řasy, čtěte dál. Budete potřebovat skleněnou nádobu a podšálek, japonské krystaly (pořídíte je v prodejnách zdravé výživy), jeden litr neperlivé vody, cukr, rozinky nebo sušené meruňky, gázu, plastové sítko, plastovou polévkovou lžíci a plastovou kávovou lžičku.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Pracovní postup

Vodu nalijte do skleněné nádoby. Přidejte sušené ovoce a pět lžic cukru. Roztok důkladně promíchejte. Poté přidejte dvě čajové lžičky japonských krystalků a opět rozmíchejte, dokud se vše dokonale nerozpustí. Nádobu přikryjte čistou gázou, kterou zatížíte podšálkem. Nádobu s tímto roztokem uložte na jeden den do světlé místnosti. Zajistěte, aby se k ní nedostaly děti nebo zvířata. Bezproblémový růst řas si zajistíte dodržováním jednoho základního pravidla:

  • Nepoužívejte kovové nádoby ani lžičky

Kov by narušil růst řas. Na rozdíl od plastu nebo skla působí negativně při množení tohoto organismu. Dále se také ujistěte, že na nádobu s řasami nesvítí přímé prudké slunce. Mají rády vzdušný prostor s lehkým přístupem sluníčka, ale všeho moc škodí.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Zdravý nálev

Po jednom dni můžete vodu z nádoby vypít. Tento nápoj působí blahodárně na lidský organismus. Urychluje chod metabolismu a dodá člověku energii, detoxikuje ledviny, posiluje srdce a dokonce potlačuje vznik žaludečních vředů. Nálev před pitím vždy nejprve přeceďte přes síto. Po vylití vody řasy opláchněte a zalijte čerstvou vodou, do které opět přidáte cukr a ovoce. Tuto očistnou fázi opakujte vždy jednou za týden.

Přidat na Seznam.cz