Přichystejte svým rostlinám zdravou svačinku. Banánová slupka je vyživí a předejde plýtvání

Hnojivo z banánových slupek je úžasným způsobem, jak podpořit růst a zdraví svých pokojových rostlin. Domácí hnojivo si můžete vyrobit velmi jednoduše a nebude vás to nic stát. Poradíme, na jaké květiny můžete hnojivo z banánových slupek použít a jak ho připravit. Budete překvapení, jak jednoduché, levné a účinné toto hnojivo je.

Proč jsou banány pro vaše rostliny prospěšné?

Banány jsou v obchodě k dostání během celého roku. Navíc patří mezi nejoblíbenější ovoce, které kupujeme. Většina z nás slupku vyhodí ihned do koše nebo do popelnice na bioodpad. To je velká chyba, protože ji můžete doma velmi efektivně zpracovat. Banánové slupky obsahují draslík a fosfor, které rostliny potřebují pro pevné zdraví. Uvidíte, že na rostliny mají stejně blahodárný vliv jako chemická hnojiva, která zakoupíte v obchodě za velké peníze.

Zdroj obrázku: Freepik

Recept na domácí hnojivo z banánových slupek

Před použitím slupek jakýmkoli způsobem, je musíte vždy umýt a očistit od chemie. Výroba hnojiva je jednoduchá. Slupku nakrájejte na menší kousky, vložte do litrové zavařovací sklenice, zalijte teplou vodou a odstavte na dva dny na tmavé místo. Potom přidejte čistou vodu v poměru 1 : 1 a můžete hnojivo použít při zalévání nebo ho nalít do láhve s rozprašovačem a používat na nadzemní části rostlin proti mšicím.

Jak toto domácí hnojivo využít bez namáčení?

Existuje extrémně jednoduchý způsob, jak můžete banány využít. Použít ho přitom můžete téměř na jakékoli rostliny doma i na zahradě. Banánové slupky stačí nakrájet na menší kousky a zahrabat je do půdy. Ideální je, když to uděláte dva nebo tři týdny před zasazením rostlin do země. Pokud máte rostliny již zasazené, bude pro vás mnohem lepší tekutá podoba tohoto hnojiva. Pro nové záhony na zahradě ale můžete klidně použít tuto zjednodušenou metodu a využít banánové slupky naplno.

Zdroj: https://www.homesandgardens.com/advice/banana-peels-as-fertilizer
Přidat na Seznam.cz