Postarejte se o své rostliny i během dovolené. Tři jednoduché metody zajistí, že nebudou trpět žízní

Stejně jako zvířata i rostliny potřebují péči neustále. Nezajímá je, že právě jedete na dovolenou a nebudete doma. Proto musíte požádat jiného člena rodiny nebo souseda. Další možností je využití jednoduchých, levných a spolehlivých metod, díky kterým nebudete muset být u rostlin a stále jim budete dodávat pravidelnou zálivku. Jak toho dosáhnout? Máte hned tři možnosti. Všechny jsou jednoduché a za žádnou z nich nezaplatíte velké peníze.

Plastová lahev

První metoda je poměrně známá a za její provedení neutratíte ani korunu. Potřebovat totiž budete jen plastové lahve. Těch máte jistě doma hned několik. Počet závisí samozřejmě na tom, kolik máte doma rostlin v květnících. Lahev jednoduše naplňte vodou a zasuňte ji do půdy v květináči hrdlem dolů. Voda se bude uvolňovat pomocí podtlaku podle toho, zda bude rostlina potřebovat závlahu, nebo ne. Navíc po návratu domů přesně uvidíte, kolik toho rostlina „vypila“.

Zdroj obrázku: Freepik

Skleněná koule

Jestli chcete trochu elegantnější řešení tohoto problému, můžete navštívit zahradnictví nebo hobbymarket. Tam můžete sehnat skleněné koule, které fungují stejným způsobem jako plastové lahve. Kouli naplníte vodou a zapíchnete ji do substrátu u rostliny. Postupně se bude uvolňovat voda podle toho, jak bude rostlina potřebovat. Využít ale můžete také automaticky ovládané čerpadlo, které zalévá rostliny vždy ve stanoveném čase.

Provázek

Máte-li rostliny, které nepotřebují tolik závlahy, ale nemůžete je zároveň nechat úplně bez vody, můžete využít metodu provázku. Potřebovat budete jen přírodní provázek a nádobu s vodou. Jeden konec provázku vložíte do vody, zatímco druhý půjde do květináče. Voda se bude posouvat pomalu, ale jistě do květináče a zavlažovat díky tomu vaši rostlinu. Je to možná netradiční způsob zalévání, ale pro určité rostliny bude fungovat velmi dobře.

Zdroj: https://smartgardenguide.com/water-indoor-plants-on-vacation/
Přidat na Seznam.cz