Podzimní výstava na Výstavišti Flora Olomouc 2020 aneb nenechte si ji ujít

Přidat na Seznam.cz

Na výstavišti Flora Olomouc se koná řada výborných akcí pro pěstitele a obdivovatele všech druhů tvořících nádhernou a rozmanitou rostlinou říši.

Nejbližší velkou akcí, která se zde uskuteční ve dnech 1. až 4. 10. 2020, od 9 do 17 h, bude podzimní výstava „FLORA OLOMOUC 2020 – HORTIKOMPLEX“, v jejímž rámci proběhnou také další dvě akce, a to

  • „OLIMA 2020 – festival gastronomie“, a
  • „Podzimní zahradnické trhy 2020“.

FLORA OLOMOUC 2020 – HORTIKOMPLEX

Jedná se o tradiční výstavu, na které můžete vidět ukázky úspěšného českého pěstování nejrůznějších druhů ovoce i zeleniny.

Letošní hlavní expozice bude zaměřena na zdraví rostlin, které je základním předpokladem pro pěstitelský úspěch. Návštěvníci se dozví nejen informace o tom, jak dosáhnout krásy vlastních rostlin a také plodů, ale porozumí rovněž vnitřní struktuře rostlin a procesům, která v nich probíhají.

Součástí výstavy je také projekt „Rozkvetlé památky“, kdy se krásné starobylé olomoucké budovy ozdobí, a tedy i oživí bohatou květinovou výzdobou.

OLIMA 2020 – festival gastronomie

Tento festival je již v podstatě povinnou a velice oblíbenou součástí podzimní olomoucké výstavy. Kromě možnosti ochutnat řadu klasických i méně známých pokrmů se velké oblibě těší také soutěže začínajících cukrářů a kuchařů. Mezi porotci nebudou letos chybět známé a výrazné kuchařské osobnosti, které své schopnosti osvědčily také za hranicemi této země, a návštěvníci jistě ocení také to, že jejich umění budou moct spatřit na vlastní očí v připravované kuchařské show.

Na programu bude také soutěž ve vaření marmelád, které se účastní jak profesionálové, tak také amatéři. Vyhlášena bude také Grand Prix destilátů z ovoce, takzvaná Flora Košt.

Podzimní zahradnické trhy 2020

Tyto trhy jsou určeny především pro pěstitele, zahrádkáře a chalupáře, ale samozřejmě také i pro ty, kteří s těmito aktivitami teprve začínají.

Zájemci zde mohou obdivovat a také nakoupit různé zahradnické pomůcky a náčiní a také výpěstky a nejrůznější odrůdy rostlin.

Komentáře
Přidat na Seznam.cz