Podzimní lektvar mládí: krásná chryzantéma udrží celý organismus v dokonalé harmonii

Chryzantémový čaj má mnoho zdravotních vlastností. Většina lidí přitom vůbec netuší, že si mohou ze svých zahradních květin připravit zdravý nálev, který posílí celé tělo. Blahodárně působí na srdce, imunitní systém, zrak, nervy, záněty, kosti i dýchací cesty. Rozhodně byste tento čaj měli vyzkoušet, protože je jednoduchý, levný a připravit si ho můžete prakticky kdykoli.

Chryzantémy zpomalují stárnutí a podporují činnost srdce

Chryzantémový čaj obsahuje vitamín A, který funguje jako silný antioxidant. Díky tomu bojuje s volnými radikály, snižuje oxidační stres a zabraňuje poškození buněk v těle. Nápoj má léčivý vliv na pokožku, vrásky i chronické nemoci (ekzém, lupénku). Jestli bojujete s pigmentovými skvrnami, podrážděním nebo zarudnutím kůže, měli byste ho vyzkoušet.

Obrovskou výhodou tohoto nálevu je fakt, že podporuje srdce. Existuje vztah mezi chryzantémovým čajem a snížením krevního tlaku. Tím také klesá riziko infarktu, mrtvice i aterosklerózy. Pravidelné pití tohoto nálevu působí jako prevence před kardiovaskulárními nemocemi. Chryzantémový čaj můžete využít také pro:

  • prevenci osteoporózy,
  • zlepšení zraku,
  • boj proti zánětům v těle,
  • zklidnění nervů.
Zdroj obrázku: Freepik

Užijte si podporu metabolismu i imunitního systému

Chryzantémový čaj má mnoho úžasných vlastností. Obsahuje několik prvků, které jsou klíčové pro naše zdraví. Patří mezi ně také kyselina listová, cholin, niacin a riboflavin. Všechny tyto látky se podílí na správné látkové výměně, tvorbě a udržení hladiny hormonů, ale také na činnosti neurotransmiterů. Díky tomuto složení čaj podporuje metabolismus, což vám může pomoci zhubnout.

Nálev obsahuje také vitamíny C a A, hořčík, vápník nebo draslík. To jsou další klíčové prvky, které potřebujeme pro správné fungování organismu. Vitamín C se přímo podílí na posilování imunitního systému. Působí ale také jako antioxidant a stimuluje tvorbu bílých krvinek. Jako antioxidant navíc bojuje proti působení volných radikálů.

Zdroj: https://daoisttraditions.edu/surprising-medicine-behind-a-fall-tradition/
Přidat na Seznam.cz