Po přesazení bude hortenzie krásnější než kdy předtím. Přes zimu ale potřebuje speciální péči

Hortenzie existuje mnoho druhů a odrůd. Je považována za ozdobu zahrady. Péče o ni není náročná, ale je důležité vědět, kdy je správný čas pro její přesazení. Neměli bychom podcenit ani přípravu před touto důležitou procedurou. Krásu hortenzií si můžeme nejvíce vychutnat v létě a na začátku podzimu. Na přesazení hortenzie nehraje vliv její stáří.

Ideální doba na přesazování hortenzií

Ideální období na přesazování rostlin je září a říjen. Pokud je teplé počasí, můžeme rostliny přesadit i na začátku listopadu. Abychom rostliny uchránili před mrazem, měli bychom využít agrotextilii.

Praktické tipy pro přesazování

Jakmile jste se rozhodli hortenzii přesadit, musíte mít na paměti, že je podstatné vybrat správné místo, kam hortenzii zasadíte. Místo by mělo být chráněné před větrem, slunečné nebo polostinné a pH půdy by mělo být mírně kyselé. Půda by také měla být vlhká, aby se hortenziím dařilo. Na vhodně zvoleném místě vykopeme jámu, do které následně budeme vkládat rostlinu. Do jámy nasypeme směs speciálního substrátu pro hortenzie a rašelinu. Poté umístíme samotnou rostlinu. Rostlinu zasypeme zeminou. Na podzim se většina rostlin zastřihuje a připravuje na zimu. Hortenzie se ale stříhat nedoporučuje. Rostlinu by to oslabilo a mohla by zmrznout.

Mohlo by vás zajímat:  Něžné azalky jsou potěchou oka, tyto krásky však potřebují speciální péči
Zdroj obrázku: Freepik

Jak se starat o hortenzie

Hortenzie se řadí mezi jedny z nejnáročnějších zahradních rostlin pro pěstování. Předtím, než si tuto rostlinu pořídíte, je potřeba si zjistit, co potřebuje. Mezi základní kroky v péči o hortenzii patří správný řez a zálivka. Nutné je hortenzii hnojit speciální směsí ve správnou dobu. Pokud budete rostlině věnovat správnou péči, odvděčí se vám nádhernými květy, které bude obdivovat široké okolí.

Ochrana mladých sazenic

Jestliže máte mladé sazenice hortenzie, snažte se je otužit a chránit před prvními mrazy. Díky tomu zvýšíte jejich šanci na přežití první zimy.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/ornamental/shrubs/hydrangea/transplanting-hydrangea-bushes.htm
Přidat na Seznam.cz