Plevel je postrach každého zahrádkáře. Nejvíce pomohou prostředky, které stojí pár korun

Plevel na zahradě je postrachem většiny zahradníků. Je velmi těžké se ho zbavit, protože se rychle množí. Na trhu najdete mnoho prostředků, díky kterým byste plevel měli odstranit, většina z nich ale nebude fungovat. Mnohem lepší jsou domácí prostředky, které jsou účinnější a levnější. Jak plevel ohrožuje rostliny a jak ho odstranit?

Plevel může rostlinám hodně ublížit

Aby se plevel nedostal k rostlinám, je vhodné ho odstranit ještě předtím, než je budete na zahradě vysazovat. Tím zamezíte tomu, že jim bude brát vodu a také důležité živiny, které potřebují k rychlému růstu nebo kvetení. Právě plevel rostliny může ohrozit. Použít na jeho odstranění můžete například obyčejnou sůl. Je to snad nejlevnější produkt, který v kuchyni najdete a který skutečně funguje.

Mohlo by vás zajímat:  Přírodní domácí hnojiva podpoří rostliny v růstu i kvetení, aniž by je zatížila chemií

Stačí sůl nasypat například mezi dlaždice na chodníku nebo kolem rostlin. Je to všechno, co pro to musíte udělat. Připravte si solný roztok v poměru 1 : 2 a nalijte ho na plevel. Během chvilky odumře a budete ho moci vytrhat z půdy. Kromě soli můžete použít také obyčejný ocet. Dejte si ale pozor, abyste ocet nepoužili v nadměrném množství. I ten je vhodný naředit vodou, abyste neuškodili rostlinám. Ocet pak používejte pouze ve slunečné dny, aby mohl dobře působit.

Zdroj obrázku: Pixabay

Koupit si můžete kyselinu pelargonovou nebo dřevěný popel

Další možností, jak se plevele zbavit, je použít kyselinu pelargonovou. Tu sice doma nenajdete, ale můžete ji sehnat v zahradnictví. Smíchejte 160 ml kyseliny ve dvou litrech vody, nalijte do rozprašovače a poté aplikujte na plevel, kterého se chcete zbavit. I toto ošetření provádějte za jasného dne, tím docílíte těch nejlepších výsledků.

Mohlo by vás zajímat:  Hnojivo podpoří růst i plody rostlin, je ale důležité vybrat to správné

Použít můžete také dřevěný popel, který si s plevelem snadno poradí. Můžete ho nasypat přímo pod stromy nebo rostliny, které jsou jím ohrožené. Dejte si ale pozor, abyste popel nepoužili na acidofilní rostliny, protože jim můžete ublížit.

Zdroj: https://www.bobvila.com/slideshow/7-weirdly-effective-ways-to-weed-49088
Přidat na Seznam.cz