Cucumbers Garden

Pěstování v pytlích je stále populárnější. Snadno lze takto zasadit i oblíbené okurky

Češi jsou milovníci okurek, konzumují se čerstvé i zavařované, ale jak si mohou vypěstovat vlastní také ti, kteří nemají zahradu? Je pěstování možné v pytlích jako u rajčat? Dobrá zpráva je, že jednoznačně ano. Navíc tento způsob pěstování je stejně efektivní a zvládne jej i naprostý laik. Jak na pěstování v pytlích a na co nezapomenout?

Pěstování okurek v nádobách

Málo místa rovná se malá úroda? Jak dosvědčují profesionálové, rovnítko zde rozhodně neplatí. I to je důvod, proč se k pěstování v pytlích uchylují zkušení pěstitelé, protože se jedná o praktické a velmi efektivní řešení. Pěstování v nádobách má několik výhod oproti pěstování na záhonech. Zajištění zavlažování je o poznání snazší, rostliny jsou méně vystavené plísním a škůdcům, k tomu mají optimální podmínky pro růst a odpadá problém s plevelem. Pytle lze nadto snadno přemístit při vedrech nebo špatných povětrnostních podmínkách.

Mohlo by vás zajímat:  Podnebí a půda pro rajčata

Zemina

Rostliny okurek potřebují pro svůj růst úrodnou a humózní zeminu, volit lze substrát v kombinaci s půdou s doplněním minerálů. Substrát by měl k tomu být zásaditý. Na dně je nutností drenáž z malých oblázků nebo kokosových vláken.

Velikost pytle

A jaký pytel zvolit? Objem vaku by měl být alespoň 50 litrů, přičemž ven se přemisťují až v druhé polovině května, aby mladé sazenice nezmrzly. Na dně pytle vytvořte nožem odtok, aby kořeny nestály ve vodě. Pod pytle umístěte tácky.

Mohlo by vás zajímat:  Rajčata prospějí zdraví v jakékoli podobě. Po celý rok se postarají o pořádnou dávku céčka
Zdroj obrázku: Pixabay

Umístění

Okurky nesnesou přímé sluneční záření a vítr, je vhodné zajistit rostlinám stříšku.

Zálivka

Při pytlovém pěstování se také lépe zajišťuje pravidelná zálivka, je možné použít i samozavlažovací systém, aby rostliny neuschly.

Výběr pytlů

V dnešní době hobbymarkety nabízejí hotové kultivační sety, ve kterých se již nachází plastový pytel i se zeminou. Pro pěstování se nehodí běžné pytle na odpadky, jsou tenké a černá se neúměrně zahřívá, vhodnější jsou polypropylenové.

Podpěry

Pro pytlové pěstování se doporučují odrůdy tyčkové nebo keříčkové, kterým je nutné zajistit potřebnou podpěru, kterou mohou být tyčky, ale také sítě nebo samotné zábradlí.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/edible/vegetables/cucumber/growing-cucumbers-in-a-bag.htm
Přidat na Seznam.cz