Patrik: Koupil jsem ženě krásnou květinu. Místo slov vděku se jí udělalo nevolno a já ji musel vyhodit do popelnice

Květiny své ženě moc často nekupuji. Když jsem to udělal naposledy, bylo to naprosté fiasko. Květina, kterou jsem vybral, podle ženy příšerně páchla. Až se jí udělalo nevolno. Drahá rostlina musela skončit v popelnici. Alespoň vím, že příště mám raději koupit osvědčené růže, tedy klasické řezané květiny, které měla vždy ráda. Já se ale v tu chvíli snažil být originální a koupit něco, co jenom tak nesežene a co je zcela výjimečné.

Originální, netradiční a poměrně drahá rostlina

Začal jsem pátrat, čím netradičním a originálním ji potěšit. Hledal jsem inspiraci různě na internetu a narazil na zcela vyhovující kombinaci. Na netradiční, originální a unikátní rostlinu, která navíc není ani nijak výrazně náročná na pěstování. Po bazarech jsem následně začal hledat možnost, jak ji koupit už předpěstovanou. A podařilo se. Našel jsem pěstitele z nedalekého města, se kterým jsem se rychle domluvil a následně vyrazil pro originální dar.

Mohlo by vás zajímat:  Zbavte svou zahradu otravného hmyzu pomocí jednoduchých, ale účinných pastí
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Nejprve radost, potom zloba

Když jsem květinu přinesl domů, byla žena nesmírně ráda. Měla radost, že jsem si na ni zase vzpomněl a že jsem jí daroval květinu. A ne řezanou, jak je mým stylem, ale tentokrát v květináči. Radost ale později vystřídala velká zloba. Doslova mi bylo nadáváno, že jsem měl vybírat obezřetněji. Květina je sice výjimečná a unikátní, ale nejenom v tom pozitivním smyslu. I když žena květinu také neznala, během chvíle si dokázala na internetu dohledat varování, že není vhodná pro každého a v interiérech může nadělat mnoho problémů. To jsme oba poznali.

Zapáchala a musela do popelnice

Tou rostlinou, kterou jsem koupil, byl takzvaný zmijovec. Velmi zajímavá květina, která má však i svou negativní vlastnost. Když vykvete, enormně zapáchá. Vůni bych přirovnal ke hnijícímu masu. Bylo jasné, že něco takového doma nemůžeme mít a tak rostlina, za kterou jsem nedal malé peníze, nakonec manželku rozzlobila. V co teď alespoň doufám, je že nezjistí, kolik mě tato květina stála. Mám obavy, že když na to přijde, budeme mít tichou domácnost velmi dlouho.

Zdroj: Článek byl zpracován na základě příběhu našeho čtenáře
Máte příběh, který by mohl zajímat i ostatní? Napište nám a podělte se s ním. Zpracujeme ho a publikujeme na našem magazínu. Byla by škoda, nechat si ho jen pro sebe.
Přidat na Seznam.cz