Otoky trápí velké procento lidí. Málokdo ví, že nejrychlejší pomoc přinese obyčejná zelenina do polévky

Otoky nohou po dlouhém dni mohou být nepříjemným a bolestivým onemocněním. V mezibuněčných prostorech se totiž hromadí přebytečná voda, která není z dolních končetin správně odváděna. Nohy, kotníky a lýtka mohou být oteklé, těžké a bolavé. Naštěstí pomůže bylinka, kterou máte v kuchyni.

Petržel přinese úlevu

Petržel, její listy a kořeny, působí močopudně, takže snižuje otoky v celém těle a pomáhá mu zbavit se přebytečné vody. Její konzumace se doporučuje také kvůli vysokému obsahu vitamínu C, kterého má více než citrusy či papriky. Kromě toho v petrželi najdeme železo, hořčík, vápník, draslík, kyselinu listovou, měď, vitamín A, vitamín E a vitamíny skupiny B.

Petrželovou nať lze použít k obkladům na oteklé nohy. Nasekejte jeden svazek nadrobno a zalijte vroucí vodou. Po čtvrthodině sceďte a do nálevu namočte obvaz nebo šátek. Takový obklad přiložte na nohy a nechte hodinu působit. Především pokud trávíte většinu dne v jedné poloze, tedy vsedě nebo vestoje, neprobíhá odtok žilní krve z cév správně. Otoky ale mohou být způsobené i kardiovaskulárními chorobami anebo trombózou.

Mohlo by vás zajímat:  Oblíbené rostliny jsou víc než pouhá dekorace. Pročistí vzduch, zaženou stres a některé i léčí
Zdroj obrázku: Freepik

Nálev zbavuje tělo škodlivin

Ne každý snese chuť samotné petržele. Své zdravotní vlastnosti si naštěstí zachovává i ve formě nálevu, který se dá pít při mnoha neduzích. Petrželový čaj působí močopudně, proto se doporučuje osobám s hypertenzí a celkovými otoky. Zbavuje tělo odpadu látkové výměny. Petržel zrychluje metabolismus a předchází zácpě a plynatosti.

Petržel má vysokou antioxidační hodnotu, takže její pravidelná konzumace zpomaluje proces stárnutí pokožky, posiluje vlasy a nehty. Lze z ní připravit oplach, který zlepší stav vlasů a vlasové pokožky. Nasekaný svazek petržele zalijte vroucí vodou a počkejte, až vychladne. Takto připravený nálev používejte na oplach vlasů, posílí vlasové cibulky a sníží tvorbu mazu. Také pomáhá v boji proti lupům.

Zdroj: https://www.healthyandnaturalworld.com/natural-remedies-for-swollen-feet/
Přidat na Seznam.cz