Otoky nohou zmírní oblíbené bylinky. Domácí mast, koupel a obklady přinesou úlevu

Jak vznikají otoky končetin? Na vině jsou problémy s oběhovým systémem a vznikají hromaděním tekutiny v mezibuněčném prostoru. Tento problém se zhoršuje v horkých dnech a nejčastěji postihuje lidi žijící sedavým způsobem života. Pozor, potkat může i lidi, kteří stojí několik hodin denně. Jak ulevit nohám a zároveň si pomoci? Řešením mohou být bylinky.

Bolest doprovázená zvětšením obvodu lýtek, kotníků nebo chodidel je příznak poruchy žilního návratu dolních končetin. Opakované bolesti končetin, svalové křeče, zarudnutí a citlivost mohou značit rozvoj trombózy, v takovém případě neváhejte, a navštivte lékaře. Otoky mohou být zapříčiněny i velkým množstvím soli v potravě i nadměrnou konzumací alkoholu s nedostatečným pitným režimem.

Bylinky mohou pomoci

Pokud máte příznaky otoků v dolních končetinách, určitě se vyplatí vyzkoušet přírodní metody. Úlevu přinesou bylinky, které pomohou jak vnitřně, tak i zvnějšku. Kromě pití bylinných nálevů můžete vyzkoušet koupele, které přinesou úlevu unaveným a oteklým nohám.

Mohlo by vás zajímat:  Pro symbol štěstí má málokdo pochopení. Pavouky z domova vyžene čistota a příjemné vůně
Zdroj obrázku: Freepik

Pro lepší vzhled pomůže kaštan

Zkuste si vytvořit extrakt z kaštanové kůry. Co přináší?

  • Protizánětlivé vlastnosti,
  • stahující účinky,
  • menší bolest otoků.

Namáčení nohou v extraktu z kaštanové kůry uvolňuje pocit tíhy a zmírňuje bolest. Utěsněním cév pomáhá zbavit se žilek a zabarvení nohou, takže vypadají zdravě a nejsou oteklé.

Kůru zakoupíte v lékárně nebo v bylinkářství.

Levandulová koupel

Otoky zmírní levandulová koupel. Pro přípravu vložte hrst levandulových květů do vody a přidejte sklenici soli. V takovém roztoku máčejte nohy po dobu 10–15 minut. Levandule sníží otok nohou i pocit tíhy.

Vedle koupele můžete vyzkoušet také obklady. Pomáhají především pro zmírnění únavy. Pro přípravu potřebujete lžíci libovolného rostlinného oleje a 10 kapek levandulového esenciálního oleje do sklenice teplé vody. Do připraveného roztoku namočte gázu a oteklé nohy a lýtka přikryjte připravenými obklady. Nohy by měly být zvednuty do výše podepřené polštářem, tělo ležet na zádech. Celý proces by měl trvat zhruba 20–30 minut. Levandule kromě boje s otoky pomáhá i s nadměrným pocením nohou.

Zdroj: https://www.webmd.com/dvt/home-treatments-leg-pain-swelling
Přidat na Seznam.cz