Okouzlující amarylka umí správnou péči ocenit nádhernými květy. Potřebuje ale svůj klid

Amarylka je krásná květina, která může kvést velmi dlouho a opakovaně. Je ale nutné jí dopřát podmínky, ve kterých se jí bude dařit. Co dělat, pokud vám odkvetla, ale vy chcete její květy vidět znovu a znovu? Poradíme tipy, které zařídí, že se vám rostlina bude pořád líbit a její květy vás budou těšit opravdu dlouho.

Během kvetení ji hnojte

Amarylky jsou rostliny, které jsou velmi oblíbené. Během kvetení ji můžete hnojit nejlépe každé dva týdny. Ideální je hnojivo pro kvetoucí rostliny. Po jejím odkvětu je nutné zastřihnout květní stonky, ale zelené listy nechce. V zalévání pokračujte pořád, stejně jako s hnojením.

V srpnu bude rostlina potřebovat vegetační klid. Bude tedy potřeba ji zalévat mnohem méně – poznáte to podle toho, že listy budou suché. Květináč můžete přenést do sklepa nebo jiné místnosti, kde bude teplota jen kolem deseti stupňů. Poté už ji nezalévejte. Aby amarylka znovu vykvetla, bude potřebovat 6 týdnů odpočinku.

Mohlo by vás zajímat:  Barevné květiny mohou rozveselit i chmurné zimní dny. Stačí jim dopřát tu nejlepší péči
Zdroj obrázku: Freepik

Zasaďte ji do nové zeminy a čekejte, jestli vykvete

Po uplynutí šesti týdnů vyjměte cibuli, očistěte ji a zasaďte do nové půdy. Poté ji dejte do země do 1/3 její výšky. Postupně zalévejte a přidávejte vodu do té doby, než se objeví poupátko. Poté můžete začít přihnojovat. Amarylky jsou krásné rostliny, kterým se ale říká špatným jménem. Původní je Hippeastrum, Amaryllis je nesprávné označení.

Ti, kteří se věnují pěstování rostlin, ale dobře vědí, o kterou rostlinu se jedná. Její květy jsou krásné a mohou vás těšit opravdu dlouho. Kromě amarylky si můžete do bytu nebo domu koupit mnoho dalších rostlin, které krásně a bohatě kvetou. Dejte si ale pozor, protože některé rostliny nemohou být vedle sebe. Pokud jste v pěstování rostlin začátečník, raději se poraďte s odborníky. Nezapomeňte se rostlinám věnovat a zařídit jim vodu a hnojivo, pokud nebudete delší dobu doma.

Zdroj: https://www.longfield-gardens.com/article/How-To-Get-An-Amaryllis-Bulb-To-Rebloom
Přidat na Seznam.cz