Okořeňte své domácí rostliny. Skořice je zbaví všemožných problémů a pomůže jim zakořenit

Kdo by neznal chuť a vůni tak specifického koření, jako je skořice. Přidává se do nejrůznějších sladkých i slaných pokrmů a dezertů, ale není to její jediný trumf. Skořice může také pomoci při pěstování pokojových rostlin. Dokáže se zbavit plísně v květináčích, urychlit kořenění rostlin nebo je ochránit před výskytem hub. Jakým způsobem lze použít skořici, se dočtete níže.

Urychlení zakořenění rostlin

Skořice obsahuje mnoho účinných látek, které rostlině pomáhají lépe a rychleji zakořenit. Těmito látkami jsou skořicový aldehyd, polyfenoly, kumariny, tukové kyseliny a vitamíny. A právě tyto látky jsou prospěšné také pro lidské tělo, my se ale vraťme zpět k rostlinám. Pokud přesazujete rostlinu, nezapomeňte jí oválet kořeny v mleté skořici a pak ji zasaďte do nového květináče. Skořice pomůže rostlině zakořenit a také ji ochrání před výskytem houbovitých chorob.

Zdroj obrázku: Pixabay

Prevence houbovitých chorob

Pokud byla vaše rostlina napadena houbovitou chorobou, i zde vám pomůže skořice. Stačí, když skořicí postříkáte místa, kde se houby vyskytují. Roztok připravíte z jedné polévkové lžíce skořice rozpuštěné ve sklenici studené vody, odložené přes noc. Druhý den postříkejte problematická místa, jako listy, stonky, květy i půdu. Tento postup opakujte po dobu dvou týdnů.

Zbavte se plísně na substrátu

Tvorba plísně na povrchu květináčů se nejčastěji tvoří z důvodu přílišného zalévání rostlin, ale může to být způsobeno také přílišnou vlhkostí v domě a nedostatečným větráním. Pokud se potřebujete zbavit plísně na povrchu květináče, posypte povrch květináče s plísní mletou skořicí. Skořice začne plíseň pohlcovat.

Zdroj obrázku: Pixabay

Skořice proti mravencům

Skořici také využijete velmi dobře na zahradě a na všech dalších místech, kde se vyskytují mravenci. Mají neuvěřitelně citlivý čich a vůně skořice jim je silně nepříjemná. Když jí posypete místa výskytu mravenců, uvidíte, jak se mravenci hromadně stěhují a hledají si jiná útočiště.

Přidat na Seznam.cz