Obyčejná svíčka vydrží hořet mnohem déle. Stačí ji posolit a dát na mráz

Svíčky jsou velmi oblíbeným doplňkem domácností. Navozují příjemnou atmosféru a zklidnění. Sezóna svíček začíná na podzim a trvá až do jara. Svíčky neodmyslitelně patří i k dušičkám. Položení svíček na hroby symbolizuje vzpomínky na ty, kteří již nejsou mezi námi. Kvůli venkovním podmínkám někdy plamen svíčky zhasne již po několika hodinách. Vánoce bez svíček si také většina z nás nedokáže představit.

Svíčky na adventním věnci by měly vydržet až do Štědrého dne, bohužel většinou vyhoří rychleji. Stačí znát tento jednoduchý trik, díky kterému dobu hoření svíčky prodloužíme. Z důvodu zdražovaní letos svíčky nepatří k nejlevnějším nákupům. Ideální svíčka je taková, která nestojí příliš mnoho, má pěkný vzhled a třeba i vůni. Kromě toho je důležité také prohlášení výrobce o tom, jak dlouho svíčka vydrží hořet.

Mohlo by vás zajímat:  Pro symbol štěstí má málokdo pochopení. Pavouky z domova vyžene čistota a příjemné vůně
Zdroj obrázku: Freepik

Důležitý je správný výběr svíčky

Svíčky mají různé tvary, barvy, velikosti a vůně. Je dobré zamyslet se nad výběrem svíčky a znát těchto pár jednoduchých pravidel, díky kterým vyberete svíčku, která bude dlouho hořet. Čím je svíčka těžší, tím déle bude hořet. Tajemství spočívá v parafínu použitém k výrobě svíčky. Dalším důležitým bodem je knot. Neměl by být kratší než 0,5 cm a delší než 1 cm. Pokud zjistíte, že je jeho délka jiná, zkuste ji upravit, aby svíčka správně hořela.

Jednoduchý trik pro delší hoření svíčky

Kdo by nechtěl, aby svíčka vydržela hořet dlouhé hodiny, a my se tak mohli kochat pohledem na ni a vůní, která se z ní line. První ingredienci, která prodlouží dobu hoření svíčky, má doma každý. A tou je sůl. Sůl nasypeme kolem knotu, ale je důležité to nepřehnat. Sůl kolem knotu povede k tomu, že svíčka bude hořet jasněji a mnohem pomaleji. Další možností je dát svíčky na několik hodin předem do mrazáku. Jakmile je zapálíte na hrobě, budou se rozpouštět mnohem pomaleji.

Zdroj: https://www.lifenreflection.com/how-to-make-a-candle-last-longer/
Přidat na Seznam.cz