Nektarinky, nebo broskve. Oba druhy příjemně osvěží a dodají tělu potřebnou dávku vitaminů

Jedná se o stejné ovoce, nebo je to jiný druh? Mnoho lidí tápe, pokud se mají rozhodnout mezi broskvemi a nektarinkami. Toto ovoce je velmi chutné, a pokud máte možnost, určitě si je vypěstujte doma, protože budou chutnat úplně jinak než ty koupené v obchodě. V čem se liší broskev od nektarinky a který druh ovoce je zdravější? Dočtete se v následujících řádcích.

Existuje mezi nimi rozdíl?

Broskve i nektarinky jsou si podobné nejen barvou, ale také velikostí. Několik rozdílů na nich přece jen najdete. Nektarinka má lesklou strukturu, zatímco broskev je posetá drobnými chloupky a její slupka je matná. Zralé ovoce je aromatické a má šťavnatou dužinu. Proto je lepší oba druhy kombinovat, protože nejenže hydratují a doplňují tekutiny, ale také obsahují vysoké množství vitaminů a minerálů.

Mohlo by vás zajímat:  Banány mohou vydržet čerstvé mnohem déle. Stačí využít osvědčené triky

Broskve a nektarinky jsou příbuzné druhy, patří do jedné čeledi. Mají toho hodně společného. Není ale jasné, jestli jsou tyto druhy vhodné také pro diabetiky, protože obsahují ovocný cukr. Na druhou stranu v nich najdete také dostatek vlákniny, která je pro lidské tělo nepostradatelná. Broskve mají o něco méně ovocného cukru než nektarinky, obsahují také více vlákniny.

Zdroj obrázku: Freepik

Oba druhy ovoce jsou nízkokalorické

Broskve i nektarinky jsou oblíbenými druhy ovoce. Jsou nízkokalorické a také mají nízký glykemický index, proto jsou vhodné i pro ty, kteří drží dietu a snaží se jíst zdravě. Jedna broskev denně je ideální porcí. A jaké vitaminy v nich najdete? Nektarinky obsahují vitamin E, mají ho dvakrát více než broskve. Ten patří mezi vitaminy, které udržují náš mozek v kondici.

Mohlo by vás zajímat:  Správné skladování udrží ovoce i zeleninu déle čerstvé, plné chuti i vitamínů

Oba druhy ovoce obsahují také látky, které chrání naše srdce. Jsou zdrojem draslíku a dalších látek, které jsou prospěšné nejen pro naše srdce, ale také další orgány. Samozřejmě se ale najdou kontraindikace, na které byste měli brát zřetel. Jestliže máte na tyto druhy ovoce alergii, neměli byste je ani ochutnávat.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/nectarine-vs-peach
Přidat na Seznam.cz