Nejen komáři, venku na nás číhají i malinké mušky. Chraňte se před jejich kousnutím

Myslíte si, že ubránit se kousnutí malých mušek, které jsou všudypřítomné, je nemožné? Ale vůbec ne, jen jste zatím nenašli ten správný způsob, jak si je udržet od těla. Jsou sice velmi malé, ale jejich kousnutí je o to nepříjemnější, štípe, svědí, otéká a rudne. Jakými kroky se můžete před nimi chránit? Zabraňte jim vstupu na vaši kůži a nedovolte jim vás kousnout.

Co je to za mušky

Malé mušky nás obtěžují hlavně v lesích a na vlhkých místech. Nejvíce nás trápí za horkého letního počasí, kdy si s oblibou pochutnávají na voňavém zpoceném lidském těle. Mušky jsou dlouhé jen pouhých několik milimetrů, jsou opravdu malinkaté. Krmí se lidskou krví a krví chovných zvířat.

Mohlo by vás zajímat:  Opomíjený brouk je rizikovým návštěvníkem zahrady
Zdroj obrázku: Freepik

Po kousnutí touto muškou se na lidské kůži objeví zarudnutí a otok, což není nic příjemného. Dráždivý pocit vyvolává potřebu drbat se, a tím se zhoršuje míra svědění i otoku.

Jak se lze před muškami chránit

Ze všech výše uvedených důvodů je mnohem lepší se před kousnutím rovnou chránit než pak řešit následné problémy. Proto je velmi dobré se obléknout přiměřeně místu, kam jdete. Pokud víte, že budete procházet vlhkými místy, kde se mušky nacházejí, snažte se obléknout tak, abyste zakryly většinu své kůže oblečením.

Zdroj obrázku: Freepik

Oblékejte se do světlých barev, které nejsou moc svítivé, zářivé a tmavé barvy je přitahují. Chránit se můžete také repelentem, který zakoupíte v lékárně nebo si jej můžete vyrobit. Velmi dobré je také zahrnout do své stravy česnek či vitamin B.

Mohlo by vás zajímat:  Otravné holuby z balkonů vyženou jednoduché metody. Stačí využít to, co nesnesou

Když už jste kousnutí

Pokud už vás mušky poštípaly, je třeba s rankou zacházet opatrně. Důležité je reagovat co nejrychleji to jde. Měli byste okamžitě nanést přípravek, který zabrání svědění a vytváření otoku. V lékárně můžete koupit mnoho přípravků k tomuto účelu anebo využít přírodní způsoby, jako třeba cibuli, ocet, ananas nebo vitamin E.

Zdroj: https://www.insectshield.com/pages/flies
Přidat na Seznam.cz