Nalákejte ovocné mušky do sladké pasti. Jakmile do ní vlétnou, mají to spočítané

Pokud doma necháte ovoce stát nějakou dobu, bude hnít, a tím pádem lákat ovocné mušky. Těch se můžete zbavit jednoduchým způsobem. Musíte pravidelně kontrolovat ovoce, které máte na lince, a nenechat ho zkazit. Mušek se ale můžete zbavit ještě jinak. Hodí se na to zejména ocet, ale pokud vám nevoní, ukážeme vám i další prostředky.

Některé pasti jsou velmi účinné

Ovocné mušky jsou otravným hmyzem, kterému se z vaší kuchyně nebude chtít odejít. Milují totiž vůni ovoce a zeleniny, nejlépe takových, které už mají to nejlepší za sebou. Ocet patří mezi oblíbené prostředky nejen na úklid, ale díky němu se zbavíte právě ovocných mušek. Lehce se do něj chytí, protože jim voní. Stačí ho nalít do misky a počkat, až se v něm mušky utopí.

Mohlo by vás zajímat:  Jedlá soda najde využití také na zahradě. Je tajnou zbraní proti mšicím i nebezpečnému padlí

Jestliže vám ale ocet není příjemný, můžete vyzkoušet také jiné domácí prostředky. Mušky totiž mohou přenášet různé nemoci. Kvasící ovoce je pro ně velkým lákadlem. To ale může být také kousek ovoce, který pro ně speciálně připravíte. Banán, jablko nebo kiwi dejte do nádoby a zajistěte fólií, kterou propíchejte vidličkou, aby se dovnitř mušky snadno dostaly.

Zdroj obrázku: Freepik

Kousek ovoce pak stačí vyhodit

Mušky se ze skleněné nádoby už nedostanou a bude velmi snadné se jich zbavit. Tento trik koluje po celém internetu, protože skutečně funguje. Ovocné mušky se snadno dostanou k ovoci, ale poté už nebudou moci vylétnout a mohou se v nádobě udusit nebo utopit v ovocné šťávě.

Mohlo by vás zajímat:  Běžná školní křída je skvělým pomocníkem v boji proti nezvaným mravencům

Jestli tam bude hmyzu hodně, nezapomeňte nádobu vyhodit nebo mušky vysypat a nádobu vymýt. Můžete ji mít kdykoliv připravenou a mušek se dokážete zbavit během několika dní. Stejně jako s moly to ale může být skutečně na dlouhé lokte, než se zbavíte posledního jedince. Množí se velmi rychle, a pokud jich v domácnosti najdete mnoho, bude těžké na ně vyzrát. Proti ovocným muškám ale nepomohou ani sítě do oken, protože jsou velmi malé a dostanou se všude.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/healthy-home-guide/how-to-get-rid-of-fruit-flies
Přidat na Seznam.cz