Nakrmte svůj fíkus. Díky vydatné svačince se obalí hromadou nových lístků

Fíkus benjamín, často nazývaný jako benjamínek, má doma skoro každý. Je to okrasná pokojová rostlina, která je jednoduchá na pěstování a zajímavá pro své dvoubarevné listy. I když samotné pěstování benjamínka není náročné, je potřeba vědět, že na jakoukoli změnu prostředí reaguje shazováním listů. Výhodou je, že je schopen své listy zase rychle obměnit. Aby se našemu benjamínkovi dobře vedlo, neměli bychom zapomínat na správné hnojení. Právě hnojení je základem úspěšného pěstování této rostliny.

Každá rostlina má své požadavky

Benjamín je náchylný na průvan a přímé sluneční záření, proto je nutné předem zvolit vhodné místo. Další věc, na kterou je potřeba myslet, je to, že benjamínek velmi rychle roste, a proto zabírá hodně místa. Jak již bylo zmíněno, nemá rád přemísťování, proto se vyplatí na tuto skutečnost myslet hned od začátku. Aby nám benjamínek pěkně rostl, stačí ho pravidelně zalévat malým množstvím vody a sem tam pokropit listy. Kropení listů udržuje benjamínka v čistotě a celkově zlepšuje jeho kondici. Nesmíme ovšem zapomínat na pravidelné hnojení. Benjamínek potřebuje velké množství živin kvůli rychlému růstu.

Mohlo by vás zajímat:  Orchidej potřebuje klidný zimní spánek. Jinak už nemusí nikdy rozkvést
Zdroj obrázku: Freepik

Hnojivo přímo z kuchyně

Pro hnojivo nemusíme běžet do zahradnictví. Stačí zajít do kuchyně. V dnešní době se pečení domácího pečiva stává stále více populární. Proto není divu, že se téměř v každé domácnosti najde droždí. Pokud chceme své rostlině dopřát pořádnou dávku draslíku a hořčíku, která posílí kořeny a podpoří růst stonku, stačí udělat kvásek. Zhruba centimetr droždí zasypeme cukrem, následně vše zalijeme teplou vodou a důkladně promícháme. Kvásek necháme několik minut na teplém místě. Jakmile máme kvásek připravený, smícháme ho s dvěma litry vody a zalijeme benjamínka.

Ukryté živiny v pivu

Češi jsou národem pivařů, proto není divu, že se doma vždy nějaké to pivo najde. Pivo obsahuje spoustu vitamínů, které jsou prospěšné pro naše tělo, a mimo jiné obsahuje i živiny, které prospívají právě rostlinám. Stačí smíchat pivo s vodou v poměru 1 : 1 a čas od času rostliny zalít.

Mohlo by vás zajímat:  5 rostlin, které vám popřejí dobrou noc: tyto jsou správnou volbou do každé ložnice

Želatina jako hnojivo pro rostliny

Mnoho lidí neví, že i želatinu lze použít jako hnojivo pro rostliny. Obsahuje totiž vydatnou dávku dusíku, který je pro rostliny potřebný. Na výrobu potřebujeme jednu polévkovou lžíci želatiny, kterou rozpustíme v litru horké vody a promícháme. Jakmile želatina vychladne, smícháme ji s litrem vody a můžeme zalévat. Tuto zálivku se doporučuje používat jednou za pár měsíců.

Zdroj: https://ficusplant.org/ficus-benjamina/
Přidat na Seznam.cz