Nachystejte zelenině vitaminovou bombu. Výsledky uvidíte už za dva dny

Mnoho pěstitelů hledá ekologické řešení pro hnojení zeleniny. Spousta lidí si to neuvědomuje, ale zeleninu musíte hnojit během fáze plození, abyste získali nejlepší úrodu. Můžete samozřejmě zvolit domácí prostředky, ale nikdy nebudete vědět přesně, co jste zelenině poskytli za výživu. Dnešní metoda vám zajistí, že budou rostliny vyživené správně a vaše úroda bude obrovská.

Proč používat vitamínový sprej jako hnojivo?

Úžasným způsobem, jak podpořit růst a plody zeleniny, je vitamínový postřik. Je to velmi levné, ochráníte rostliny před škůdci i houbovými chorobami. Složky, které rostlinám poskytnete, jsou zodpovědné za všechny životní procesy rostlin, takže jim pomůžete po všech stránkách. Zelenina poroste velmi rychle a užijete si mnoha plodů na vrcholu sezóny, tedy během července.

Mohlo by vás zajímat:  Rajčata mohou dozrát i utržená doma a dá se docílit vynikající chuti

Co bude postřik obsahovat? Je to velmi jednoduché. Stačí, když si v lékárně koupíte kapsle s vitamínem B6 a B12, které jsou důležité nejen pro rostliny. Pro člověka jsou tyto vitamíny také klíčové pro správné fungování organismu. Vitamín B6 chrání před chorobami a zlepšuje odolnost vůči změnám teplot. Vitamín B12 podporuje růst celé rostliny.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak sprej použít na zahradě?

Výroba vitamínového spreje nemůže být jednodušší. Stačí, když do vhodné nádoby nalijete 5 litrů vody o pokojové teplotě. Dvě kapsle vitamínu B6 a B12 rozpusťte ve vodě. Díky tomu získáte jedinečné hnojivo, které lze použít na mnoho druhů zeleniny. Nalijte tekutinu do lahve s rozprašovačem a můžete se vypravit na zahradu nebo terasu, kde pěstujete zeleninu.

Mohlo by vás zajímat:  Jak pěstovat celer

Vitamínový sprej nejlépe funguje na rajčata, okurky a papriky. Změny uvidíte již po dvou dnech a budete zaručeně nadšení. Proces je velmi jednoduchý a účinky rychlé. Postřik provádějte brzy ráno, nebo pozdě večer. Můžete ho navíc opakovat každých 10 dnů, a to od poloviny června do poloviny července.

Zdroj: https://www.ehow.com/list_6117470_vitamins-plant-growth-best_.html
Přidat na Seznam.cz