Na podzim potřebují zeleninové záhony pořádnou dávku živin. Skvěle zafunguje to, co nabízí sama příroda

Hnojení zeleniny na podzim po sezóně je velmi důležité. Díky tomuto postupu získá půda správné množství živin, zlepší se kondice rostlin, doplní nedostatek minerálních látek a rostliny lépe přečkají zimu. Jaká hnojiva byste měli použít na zeleninu před zimou? Přírodní hnojiva jsou nejlepší možností. Poradíme vám, jaká jsou nejlepší na podzimní zeleninu.

Jaké hnojivo je pro zeleninu nejlepší před zimou?

Během letní sezóny si rostliny z půdy vezmou hodně živin. Právě proto byste je na podzim měli znovu doplnit, aby byla na jaře připravená na další pěstování. Nejoblíbenějším způsobem je přidání několika centimetrů kompostu pod všechny rostliny na zahradě. Kompost si přitom můžete vyrobit sami z posekané trávy, spadaného listí, slupek ze zeleniny a ovoce.

Mohlo by vás zajímat:  Červen přeje sázení mnoha druhů zeleniny. Nezapomeňte na špenát, zelí ani kedlubny

Použít ale můžete také minerální hnojiva, která rychle zásobují rostliny živinami. Na podzim musíte zvolit vícesložková hnojiva, která budou obsahovat hlavně dusík, fosfor a draslík. Díky tomu budou rostliny během zimy chráněné před mrazem, ale také si uchovají látky, které jim pomohou na jaře znovu bujně růst.

Zdroj obrázku: Freepik

Přírodní hnojiva na podzim pro zeleninu

Jedním z nejznámějších organických hnojiv je hnůj. Hnůj je velmi bohatý na mnoho mikroživin. Když ho přidáte do půdy, zlepšíte tím strukturu půdy a zadržování vody. Samozřejmě ne každý má přístup k přírodnímu hnoji. Koupit si ale můžete také sušený hnůj v zahradnictví a používat ho podle návodu. Půda bude vyživená a na jaře připravená na pěstování.

Mohlo by vás zajímat:  Vyzkoušeli jsme: ruční pily Silky na zahradu i do lesa

Jako hnojivo ale můžete použít také vaječné skořápky, které obsahují mnoho cenných minerálů, které půda v této roční době potřebuje. Skořápky rozdrťte a posypejte s nimi půdu okolo rostlin. Skořápky budou uvolňovat do půdy vápník, ale mají ještě jednu roli. Rostliny, na kterých si často pochutnávají slimáci, budou díky tomu chráněné před napadením škůdci.

Zdroj: https://www.happysprout.com/gardening/when-to-apply-fertilizer-to-garden/
Přidat na Seznam.cz