Na podzim péče o zahradu nekončí. Správné hnojení rostliny posílí před krutými mrazy

Podzim v zahradě je náročným obdobím pro každého majitele. Je třeba správně pečovat o rostliny a připravit je na příští sezónu. Podzimní hnojení keřů a dalších rostlin je důležité, ale také nese určité riziko, takže stojí za to vědět, čemu věnovat zvláštní pozornost.

Nejlepší čas

Podzimní hnojení keřů začíná koncem srpna a trvá až do prvního mrazu. V posledních letech klimatické podmínky znamenají, že vegetace trvá do konce října. Během tohoto období rostliny přestávají růst a skladují vodu a živiny. Výše uvedené procesy se mohou vyskytnout jen tehdy, je-li v půdě správné množství živin, zejména draslíku a fosforu. Začátkem podzimu se také vyplatí provést vápnění půdy.

Tento postup péče se provádí jednou za několik let, kdy se substrát v zahradě stává příliš kyselým. Nejlepší doba k hnojení okrasných keřů je začátek vegetace a následně v období zvýšeného růstu rostlin. Potom je zde i největší potřeba živin. Intenzita a způsob hnojení musí být přizpůsobeny podmínkám pěstování a faktorům prostředí. Hnojiva se nejlépe dávkují v mírně teplých dnech bez deště, ale když je zataženo.

Zdroj obrázku: Freepik

Aplikace hnojiva na jehličnany

Podzimní hnojení jehličnanů by mělo začít už v srpnu, kdy se rostliny připravují na zimu. Na rozdíl od jiných rostlin jehličnany během tohoto období nepotřebují dusíkatá hnojiva. V obchodech jsou k dispozici speciální podzimní hnojiva pro jehličnany přizpůsobená jejich potřebám. Mají zrnitou nebo tekutou formu a obsahují vyvážené složky, díky kterým zabrání zhnědnutí jehličí po zimě, a podporují dřevěné mechanismy, které chrání jehličnany před zamrznutím.

Konec hnojení jehličnanů na podzim připadá na říjen. Do té doby by měly být rostliny hnojeny v souladu s doporučeními výrobce hnojiva a v množství uvedeném na obalu. Během tohoto období se kromě podzimních hnojiv pro jehličnany může použít i kompost. Toto přírodní organické hnojivo zlepšuje strukturu půdy, obohacuje ji o humus potřebný pro jehličnany a může se použít také jako mulč, který ochrání rostliny před zamrznutím.

Zdroj: https://www.jacksonsnurseries.co.uk/how-to-plant-grow-conifers.html
Přidat na Seznam.cz