Na otravné mouchy jde jednoduše vyzrát. Stačí ozdobit svou zahradu nádhernými bylinkami

Pokud trávíte v létě hodně času venku, musíte počítat také se společností hmyzu, který je většinou hodně dotěrný. Mouchy, komáři nebo klíšťata vás mohou pokousat nebo poštípat, způsobit alergickou reakci a štípance na těle nevypadají vůbec hezky. Jak otravný hmyz ze zahrady vyhnat? Je to velmi jednoduché. Stačí vysadit rostliny, které jim nebudou vonět, a obloukem se vám budou vyhýbat.

Mouchy dokážou otrávit život

Mouchy patří mezi hmyz, který je sice všude kolem nás, ale nepoštípe ani nekousne. Na rozdíl od komárů, kteří mohou svým kousnutím způsobit nejen vznik různých nemocí. Jestliže se chcete much zbavit, stačí vysadit několik rostlin, které jim nevoní. Mouchy se objevují po celý den, láká je nejen jídlo, ale také pití. Na jídlo pak přenáší různé bakterie, které se poté snadno dostanou do našeho těla.

Mohlo by vás zajímat:  Nenechte svůj domov proměnit v holubník. Nezvané návštěvníky vypudí jednoduché metody

Řešením může být například poklop se síťkou, který jídlo ochrání a zároveň je na čerstvém vzduchu. Jestliže ale chcete mouchy ze svého balkonu nebo zahrady dostat napořád, zkuste raději vysadit květiny, které jsou velmi jednoduché na údržbu a mouchám nevoní. Mohou se stát nejen účinnou zbraní, ale hlavně pěknou dekorací. Jednou z možností je levandule. Její příjemná vůně potěší každého člověka, ale mouchy se jí budou vyhýbat.

Zdroj obrázku: Freepik

Bylinky můžete použít také v kuchyni

Levandule odrazuje mouchy i komáry, navíc vypadá nádherně a hodí se tak do oken, která chcete mít přes léto otevřená. Můžete ji zasadit do květináčů nebo truhlíků. Na mouchy funguje také máta peprná, kterou využijete také do koktejlů. Její vůně je pro člověka příjemná, ale mouchám vůbec nevoní. Máta roste velmi rychle a potřebuje více prostoru.

Mohlo by vás zajímat:  Postarejte se o své rostliny i během dovolené. Tři jednoduché metody zajistí, že nebudou trpět žízní

Můžete ji přidat nejen do nápojů, ale také do dezertů. Z máty si rychle připravíte také osvěžující sirup. Další možností je vysazení myrty, která vypadá skvěle, ale hlavně odpuzuje mouchy a další hmyz, který létá po zahradě. Vydává sladkou vůni, které se budou mouchy vyhýbat.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/edible/herbs/hgen/fly-repelling-herb-plants.htm
Přidat na Seznam.cz