Na mlsné mravence jde jednoduše vyzrát. Díky obyčejnému prášku utečou ze zahrady i z domu

Všichni dobře víme, že mravenci jsou velmi užiteční tvorové. Nejen že provzdušňují půdu, ale také mění její strukturu a díky tomu je pro rostliny výživnější. Bohužel mohou mravenci nadělat více škody než užitku. Děje se tak v případě, že mají hnízdo v blízkosti kořenů rostliny. U mravenců se mnohdy objevují také mšice, jelikož tito dva zvířecí jedinci žijí velmi často v symbióze. Mravenci někdy zavítají také do našich domovů, což není opravdu příjemná věc. Jak mravence vyhnat pomocí prášku do pečiva?

Kdy se musíme zbavit mravenců

Pokud potkáme mravence na zahradě v dostatečné vzdálenosti od naší úrody, necháme je na pokoji. V případě, že se mravenci začnou dožadovat úrody, ničí kořenový systém okrasných květin nebo k nám zavítají do domu, musíme se jich bezpodmínečně zbavit. V obchodech existují postřiky, které mravence bez lítosti zahubí. My ovšem preferujeme ekologičtější a také levnější variantu, díky které se mravenců zbavíme jednou provždy.

Mohlo by vás zajímat:  Vyzrajte na kocovinu. Na známé rady zapomeňte, spolehlivě pomůže jediný nápoj
Zdroj obrázku: Freepik

Prášek do pečiva

V kuchyni snad každá hospodyně používá tento zázračný prášek, který z obyčejné mouky a mléka vykouzlí nadýchaný koláč. Málokdo si ale uvědomuje, že může mít tato surovina více využití. A jedním z nich je boj proti mravencům. Jak to funguje? Prášek do pečiva obsahuje jedlou sodu, kterou mravenci přímo nesnášejí. Pokud tedy tento bílý prášek rozmístíte tam, kde má tento malý hmyz své cestičky, můžete se těšit na odchod mravenců. A nebojte, pokud máte doma jen jedlou sodu, má stejné, ba i větší účinky!

Postřik

Z prášku do pečiva či jedlé sody si lze snadno vytvořit také postřik. Do rozprašovače nalijte asi litr vody a smíchejte s balíčkem prášku do pečiva. Tuto směs pořádně zamíchejte a můžete aplikovat na rostliny, listy i stonky, prostě všude tam, kde se mravenci pohybují. Rostlině to nijak neublíží a mravenci se odporoučí pryč.

Zdroj: https://www.apartmenttherapy.com/how-to-make-a-natural-homemade-ant-killer-apartment-therapy-tutorials-189111
Přidat na Seznam.cz