Na kávu zapomeňte, po ránu prospěje organismu jiný nápoj mnohem lépe

Přibrali jste pár kilo navíc? Máte pocit, že se váš metabolismus jasně zpomalil, ale vaše chuť k jídlu je pořád dobrá? Nečekejte a prostě jednejte. Záležitost se sama nevyřeší. Snažte se diverzifikovat menu a postarejte se o správné množství tekutin ve stravě. Jaké nápoje je třeba popíjet, abyste probudili líný metabolismus, a proč stojí za to je pít na prázdný žaludek? Pojďte se dozvědět více.

Hydratace je klíčem ke správnému průběhu metabolických procesů

Život se nevyvíjí v poušti, bez vody. Lidské buňky také nemají rády sucho. Klíčem k dobré výživě těla je jeho správná hydratace. Mnoho lidí říká, že pijí málo, necítí žízeň, zejména v chladnějších měsících roku. Ale hledání výmluv ještě nezlepšilo zdraví, pohodu ani postavu nikoho. Stojí za to co nejdříve rozvíjet zvyk pravidelného příjmu tekutin a pamatovat si, že jak rychle bude láhev vody vypitá, tak rychle bude odstraněna z těla během močení. Nejedná se o metodu účinného zavlažování všech buněk těla. Nedostatečná hydratace je kardinální chybou, která se vyskytuje u lidí, kteří si stěžují na zpomalený metabolismus. Nedostatek vody ve střevních buňkách je téměř zaručeným receptem na zácpu a zažívací nepohodlí.

Mohlo by vás zajímat:  Hortenzie a rododendrony patří k největším pokladům zahrady. Díky kávě budou ještě krásnější
Zdroj obrázku: Freepik

Teplá voda, která probudí váš metabolismus

Po ránu je nejlepší vypít sklenici vody s teplotou podobnou našemu tělu. To je 36,6 stupňů Celsia. Lépe poslouží voda obohacená o složky, které probudí metabolismus. Na lačno je lepší popíjet tyto tekutiny, protože po několika hodinách spánku potřebuje celé tělo a zejména trávicí trakt doplnit vodu. Koneckonců jedna z prvních věcí, které děláme po vstávání z postele, je močení.

Voda s citronem

Tato kombinace je prospěšná z mnoha důvodů. Voda s přídavkem citronové šťávy hydratuje účinněji než čistá voda, protože obsahuje více elektrolytů než samotná voda. Je to chutný, osvěžující způsob, jak doplnit tekutiny, když se probudíte. Voda s citronem, zvláště když je pravidelně konzumována na prázdný žaludek, zlepšuje trávení a pomáhá snižovat nadbytečné kilogramy. Hydratované sliznice gastrointestinálního traktu účinněji přesouvají obsah natráveného jídla do následujících částí. Kromě toho citronová šťáva stimuluje tvorbu žluči, což se přímo promítá do rychlejšího trávení tuků.

Zdroj: https://www.health.harvard.edu/staying-healthy/how-much-water-should-you-drink
Přidat na Seznam.cz