Mravenci jsou užiteční, doma ale nadělají spoušť. Jediná zelenina je vyžene pryč

Mravenci jsou velmi malý, na zahradě užitečný a prakticky neškodný hmyz. Běžně je najdete venku, ale někdy se vydají na průzkum také do našich domovů. Mnoho lidí je doma vnímá jako škůdce a chtějí se jich rychle a definitivně zbavit. Existuje mnoho chemických postřiků, ale využít můžete i ekologické a levné metody, které fungují spolehlivě. Dnes se podíváme na nejlepší techniku, kterou jednoduše musíte vyzkoušet!

Zaručený způsob, jak vypudit mravence z domu

Chcete se mravenců zbavit jednou provždy? Existuje mnoho způsobů, ale jen jeden z nich funguje zaručeně a velmi rychle. Mravenci, stejně jako jiný hmyz, nemají rádi určité pachy. Budete se divit, ale vůni okurek přímo nesnáší. Postačí vám přitom jen slupky ze salátových nebo nakládaných okurek, abyste se zbavili tohoto nechtěného hmyzu.

Mohlo by vás zajímat:  Kvůli jediné chybě přijdeme o bohatou úrodu angreštu. Myslet na ni musíme právě teď

Tmavá slupka okurek obsahuje největší množství cucurbitacinů, které mravenci nemohou vystát. Vůně okurek je pro ně tak nepříjemná, že z vašeho domova velmi rychle odcestují pryč. Kromě toho na ně působí také jako jed. Jakmile po slupkách projdou, bude s nimi konec. Nezapomínejte jen slupky měnit, protože budou poměrně rychle hnít. Skvělé je, že mravence vypudíte velmi rychle, takže je budete muset měnit jen pár dnů.

Zdroj obrázku: Freepik

Kdo jsou mravenci?

Mravenci jsou běžným hmyzem, který se nachází po celém světě. V každém koutě světa ovšem mají trochu jinou podobu. U nás žije více než 100 druhů mravenců, zatímco na celém světě se jich nachází až 12 tisíc druhů! Stejně jako včely i mravenci si budují složitá společenství a každý z jedinců má pevně danou pozici, ve které žije po celý život.

Mohlo by vás zajímat:  V kuchyni na parapetu se daří nejen bylinkám. Také jarní cibulka je skvělá volba

Dělnice staví mraveniště, sbírají potravu a pečují o potomky. Samci vždy jen oplodní královnu a potom zemřou. A nakonec královna klade vajíčka, ze kterých vznikají nové kolonie mravenců. Mravenci neustále pracují a obohacují půdu, ve které žijí. Pro ekosystém jsou velmi důležití a naše lesy, louky ani zahrady by bez nich nemohly správně fungovat!

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-kill-ants
Přidat na Seznam.cz