Mravenci dokážou napáchat na zahradě pořádnou spoušť. Boj proti nim nemusí být marný

Velké množství mravenců na zahradě může být pro majitele zahrady a pozemku velký problém. Tento malý hmyz se dokáže rychle rozmnožit a poškodit kořeny. Navíc k sobě přitahuje mšice, které mohou zničit velkou část záhonů. Jestli se chcete mravenců zbavit bez použití chemických prostředků, podívejte se na přírodní metody. Tyto osvědčené tipy vám pomohou a nestojí prakticky nic.

Jak mravenci na zahradě škodí?

Mravenci jsou na zahradě velmi užiteční, ale pouze v menším množství. Jakmile se na zahradě přemnoží, může to způsobit velké škody. Často ničí kořenový systém rostlin a živí se mladými výhonky. Vytvářejí také příznivé prostředí pro mšice, protože ničí jejich přirozené nepřátele. Mravenci se často nachází také uvnitř domu, pokud na zahradě nemají dostatek místa.

Mohlo by vás zajímat:  Letos se vám vyhne každé nachlazení. Stačí dát cibuli do ponožky a jít spát
Zdroj obrázku: Freepik

Ocet a produkty z kuchyně

Ocet je v domácnosti nepostradatelný, ale stejně dobře ho využijete také na zahradě. Smíchejte ocet s vodou v poměru 1 : 1 a můžete se vydat do boje proti mravencům. Pomocí lahve s rozprašovačem můžete snadno ošetřit místa, kde se mravenci hodně zdržují, nebo ho nalít na cestičky, po kterých nejvíce chodí. Stačí je pouze chvíli pozorovat a vybrat nejlepší místa pro tento prostředek.

V kuchyni najdete i další produkty, které proti mravencům skvěle fungují. Jedlá soda je odradí od ničení vaší zahrady. Kávová sedlina je zaručeně vyžene, protože mravenci nesnáší vůni kávy. Rozprostřít ji můžete kolem záhonů, ale také po celé zahradě. Skořice je také velmi efektivní a můžete ji nasypat přímo do mraveniště.

Mohlo by vás zajímat:  Pěstování zeleniny má přísná pravidla. Okurky vedle sebe jen tak něco nesnesou

Česnek a kopřivy

Směs kopřivy a česneku je velmi účinná, protože mravenci tyto pachy nesnáší. Na výrobu směsi potřebujete jen 1 litr vroucí vody, 4 prolisované stroužky česneku a 1/2 kilogramu kopřivových listů. Smíchejte vše dohromady ve vhodné nádobě a nechte 2 dny odstát. Poté směs přeceďte a nalijte přímo do mraveniště.

Zdroj: https://lawnlove.com/blog/pest-control-natural-ways-to-get-rid-of-ants/
Přidat na Seznam.cz