Modrý čaj je elixír života. Předejde zákeřným nemocem a postará se o vnitřní rovnováhu

Modrý čaj je známý jako Butterfly Pea Tea. Získává se z květů rostliny klitoria ternatská. Jedná se o jedinečný nápoj, který má skutečně modrou barvu. Čaj má velmi pozitivní vliv na zdraví, protože upravuje práci oběhového systému, posiluje zrak a zabraňuje vzniku zeleného zákalu. Jaké jsou další důvody pro pití tohoto nádherného čaje? Na jaké vitamíny a minerály se můžete těšit?

Co se nachází v modrém čaji?

Modrý čaj obsahuje mnoho cenných složek, kvůli kterým se jeho konzumace vyplatí. Je zdrojem vitamínu C, který má antibakteriální vlastnosti. Podporuje hojení ran a posiluje cévy. Obsahuje také vitamíny skupiny B, které podporují nervový systém. Důležitou součástí čaje jsou také steroidy a antokyany, které jsou účinnými antioxidanty.

Mohlo by vás zajímat:  Zázračná řeřicha vyroste už za týden a obohatí jídelníček všem, kdo touží žít zdravě
Zdroj obrázku: Freepik

Zdravotní benefity modrého čaje

Pravidelná konzumace modrého čaje podle odborníků snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění. Mohou za to antokyany, které utěsňují krevní cévy a zvyšují jejich pružnost. Díky tomu minimalizuje riziko infarktu nebo koronárních onemocnění. To je obrovská výhoda tohoto čaje, protože díky němu můžete předejít vážné nemoci, která by vás mohla stát život.

Modrý čaj obsahuje také mnoho vitamínu A, což je dobré pro zdravé oči. Nedostatek tohoto vitamínu přispívá k šerosleposti a syndromu suchého oka. Antokyan navíc zlepšuje ostrost vidění a snižuje riziko glaukomu. Jestli chcete podpořit zdraví svých očí a zároveň si užít vynikající čaj, měli byste vyzkoušet modrý čaj.

Jak si uvařit modrý čaj?

K uvaření Butterfly Pea Tea budete samozřejmě potřebovat sypanou verzi tohoto čaje. Vyberte si svůj oblíbený hrnek a dejte vařit vodu. Do hrnku dejte 2 čajové lžičky čaje, zalijte horkou vodou a nechte 5 minut louhovat. Poté čaj sceďte nebo vyndejte nádobku na louhování čaje a vychutnejte si lahodnou chuť a jedinečnou barvu modrého čaje.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/butterfly-pea-flower-benefits
Přidat na Seznam.cz