Ložnice plná květin je nejen útulná. Rostliny jsou důležité i pro kvalitní spánek

Jaké rostliny si můžete dát do ložnice, aniž byste ohrozili své zdraví? Nejsou to jen dekorace, ale některé rostliny pomohou vyčistit ovzduší ve vašich místnostech. Detoxikační vlastnosti jsou devízou některých rostlin, které mohou zlepšit kvalitu vašeho spánku. Ve všech místnostech se hromadí nečistoty a toxické látky, o kterých ani nevíte.

Jaké rostliny vám pomohou vyčistit vzduch v bytě?

Palma areka je jednou z rostlin, které můžete mít doma a díky kterým budete mít čistší vzduch. Uvolňuje vlhkost do místnosti, což se hodí především v zimě, kdy se vzduch častým vytápěním velmi vysušuje. Aloe vera je rostlina, kterou můžete využít nejen k dekoraci, ale také využít její lékařské účinky. Hodí se do místností, kde se často pohybujete. Čistí vzduch, vydává kyslík a uvolňuje také jiné látky, které mají pozitivní vliv na lidský organismus.

Mohlo by vás zajímat:  Bolševník je úchvatný, ale také velmi nebezpečný. Jediný dotek může mít vážné následky

Fíkus benjamín je další rostlina, která může v domácnosti pomoci. Je mezi rostlinami jedničkou, co se týče čištění vzduchu. Dokáže z něj odstranit více než 70 % čpavku, toluenu a dalších škodlivých látek, které se ve vzduchu běžně vyskytují. Takové látky vylučují například různé materiály, ze kterých jsou vyrobené podlahy. Díky této rostlině posílíte své zdraví a zlepší se kvalita vašeho spánku.

Zdroj obrázku: Freepik

Guinejská sanseviera nebo kapradina patří mezi rostliny, které jsou vhodné do ložnice

Sanseviera z Guineje je velmi oblíbená rostlina, která posiluje lidský organismus a také imunitní systém. Sníží riziko bolesti hlavy a také napomůže optimální hladině krevního tlaku. Má stejné vlastnosti jako aloe vera, produkuje kyslík a oxid uhličitý ze vzduchu odstraňuje. Zajistíte si jí kvalitnější spánek.

Mohlo by vás zajímat:  O fíkus se postará i začátečník, stačí dodržet několik jednoduchých pravidel

Kapradiny obecně patří mezi rostliny, které jsou bohaté na prospěšné látky. Květina bude nejen skvělým doplňkem každé ložnice, ale napomůže také regulovat nervovou soustavu, lépe zvládat stres a ložnice se stane vaším oblíbeným místem.

Zdroj: https://casper.com/blog/plants-in-the-bedroom/
Přidat na Seznam.cz