Léto přeje sběru léčivých bylin, které budou pečovat o zdraví po celý rok

Bylinné nálevy uleví nejen od bolesti, ale také mohou osvěžit v horkých letních dnech. Většinou se bylinky používají v případě, že máte nějaké onemocnění, ale slouží také jako prevence. Pozornost si v posledních letech získávají nejen typické bylinky, které možná máte doma, ale také ty méně známé. Můžete si je sami vypěstovat nebo nasbírat, usušit a poté používat podle potřeby. Které bylinky mezi takové patří?

Bylinky pomohou snížit krevní tlak nebo cholesterol

Bylinky mají pozitivní vliv na lidské zdraví. Proto se používaly už dávno v historii. Naše babičky přesně věděly, k čemu která bylinka bude vhodná. Proto byste na ně měli vsadit nejen v případě, že na vás skočí chřipka. Vyplatí se je používat nejen čerstvé, ale také si je můžete nasušit a využívat v případě, když budete mít chuť.

Mohlo by vás zajímat:  Žahavý plevel je ve skutečnosti zázračná bylinka, která se postará o zdraví i krásu

Díky vysokému obsahu antioxidantů pomohou tělu zbavit se volných radikálů. Toxiny se budou lépe odvádět a díky bylinkám si můžete být jistí, že do sebe dostáváte pouze přírodní suroviny, které tělu ani orgánům neuškodí. Pomáhají také snižovat hladinu cholesterolu a cukru v krvi. Nejen bylinky, ale také ovoce je dobrými pomocníky v cestě za zdravým životem.

Zdroj obrázku: Freepik

V létě můžete sbírat mnoho druhů bylin a rostlin

Co se vyplatí sbírat v červenci? Oblíbená je divizna mnohokvětá. Nálevy nebo inhalace pomocí této rostliny můžou snížit množství hlenu v krku. Pomůže také při vykašlávání a zbavíte se astmatu. Můžete si nasbírat také měsíček, který se hodí na otevřené rány nebo pohmožděniny. Modrá chrpa bude zase regulovat krevní tlak. Má totiž diuretické vlastnosti.

Mohlo by vás zajímat:  Česnek dodá jídlu typickou chuť a prospěje zdraví. Je ovšem třeba přidat ho do jídla správně

Neméně oblíbená je levandule. Ta se hodí nejen v případě, že se chcete zbavit otravných much, ale také pomůže zmírnit bolesti hlavy nebo migrény. U kojících žen může navýšit množství mateřského mléka. V červenci se vyplatí také sbírat květy lípy, které pomohou při infekcích.

Zdroj: https://wanderlust.com/journal/the-10-best-summer-herbs-and-how-to-use-them/
Přidat na Seznam.cz