Roubování růží se není třeba bát, stačí k němu pouze šikovné prsty a ostrý nůž

Růže jsou milované všemi lidmi. Zdobí nejednu zahradu a ženy je často dostávají nejen k narozeninám. Jsou potěchou pro oči i duši. Abychom jich měli dost a krásně se růžový keř rozrůstal, bude třeba ho roubovat. Tímto způsobem získáme mnoho dalších větviček s překrásnými květy.   Roubování Ušlechtilou růži naroubujeme pomocí výhonku ve střední části keře. Takový výhonek musí být bez listí a trnů a dostatečně dlouhý, až třicet centimetrů.

Půvabné hortenzie si zaslouží dostatek pozornosti a péče, pozor na časté choroby

Bujný keř právě kvetoucí hortenzie, zářící nádhernými barvami, je klenotem zahrady. Aby vás hortenzie těšila každý rok znova a znova, je potřeba o ni správně pečovat a zajistit jí vhodné podmínky pro růst. Aby se hortenzii ve vaší zahradě dařilo Pokud se hortenzii chystáte zasadit, vyberte správné místo. Líbí se jí polostín a mírně kyselá půda. Pro hortenzie je ideální pH půdy okolo 4,5–5,5.

Okouzlující stračka připomene zašlou slávu rytířských časů a ozdobí každou slunnou zahradu

Stračka neboli Delphiniums je překrásná květina sytých barech, která dokáže zkrášlit jakoukoliv zahradu. Věděli jste, že rod této krásné rostliny zahrnuje až 350 druhů? Vysévat ji můžete jak na jaře, tak i na podzim. V létě vás bude těšit svou oslňující krásou. Rozhodně stojí za to, mít ji na své zahradě.   Dopřejte jí dostatek slunce Její vztyčené stonky vypadají jako rytíři čekající na turnaj. Květy jsou umístěné kolem dokola, krásně obepínají stonek rostliny.

V létě může rozkvést i náš byt. Azalky si budou užívat slunečních paprsků za okny

Vedle orchidejí jsou azalky velmi populární okrasné květiny do domácnosti. Azalky se vám při správné péči odvděčí intenzivním kvetením prakticky po celé léto. S pěstováním si poradí i nezkušení amatéři, nicméně i tak má svoje pravidla, na která berte zřetel. Věnujte pozornost výběru Pokud azalku nedostanete jako dárek, pravděpodobně si ji domů přinesete z květinářství.

Lilie, vznešené zahradní krásky, se vyjímají bohatými květy a některé druhy přežijí i mrazy

Lilie jsou symbolem čistoty, krásy a neposkvrněnosti. Dávají najevo svou vznešenost a nádheru. Přestože svým zjevem patří mezi květinovou elitu, péče o ně není příliš náročným úkolem. Mohou dorůstat do výšky až dvou metrů a na jedné stopce se může naráz objevit i tucet květů. Většina odrůd odolá i silným mrazům. Zimní spánek Dejte ale pozor na to, že kříženci a hybridy nepřežijí mrazíky na zahradě. S příchodem podzimu je proto vykopejte a přemístěte do interiéru.

Nejdůležitější prvky, které rostliny potřebují k růstu. Dopřejte jim to správné hnojivo

Rostliny v zahradě nebo na našich okenních parapetech musí mít správné podmínky pro růst. Každá rostlina potřebuje mít dostatek světla, vlhkosti a správnou dávku hydratace. Hnojiva jim dodávají potřebné prvky, které berou ze země. Hnojiva jsou tak důležitá proto, že díky nim je možný nejen růst rostlin, ale také správná výměna plynů, udržování intenzivní barvy listů, kvetení a plodnost. Zkontrolujte, jaké prvky jsou pro rostliny nezbytné, jak se projevuje jejich nedostatek a čím je doplnit.

Chryzantémy nejsou jen hřbitovní květiny. Až do podzimu mohou zdobit balkon či zahradu

Ačkoli si chryzantémy spojujeme hlavně s tradičním zdobením hrobů zemřelých příbuzných na Dušičky, stojí za to je využít i v prostředí balkonů a teras. Správná péče o ně vám zajistí, že budete mít nádherné, bohaté květy. Čemu byste měli věnovat pozornost při pěstování těchto nádherných květin, abyste se z nich mohli dlouho těšit, a to i v nepříznivém počasí? Jaké chryzantémy koupit?