Královny květin si zaslouží hýčkat. Správný sestřih je podpoří v růstu i dalším kvetení

Růže jsou oblíbenými květinami, které dělají radost nejen na zahradách nebo balkonech, ale také ve vázách na stolech v interiéru. Musíte se o ně starat, protože jinak nebudou kvést. Stříháním jim dodáte novou energii pro růst, ale také kvetení. Jak je stříhat, abyste rostlinu neoslabili a zároveň podpořili růže v růstu?

Proč se vyplatí stříhat odkvetlé růže?

Růže jsou okrasné zahradní rostliny, mají velká květenství a existuje mnoho odrůd různých barev a vůní. Popřejte jim správnou péči, abyste se z nich mohli těšit dlouhou dobu. Nejen pravidelná zálivka, ale také stříhání odkvetlých květenství je velmi důležité. Co dokáže pravidelné prořezávání růží?

Keře budou nejen zdravější, ale také silnější. Rostlina bude krásně vypadat na pohled a kochat se její krásou budete moci delší dobu. Kvetení bude bohatší a růže poroste mnohem rychleji. Správným řezem můžete rostlině hodně pomoci, na druhou stranu pokud řez pokazíte, rostlina může uhynout. Jak tedy stříhat růže, které jsou po odkvětu?

Mohlo by vás zajímat:  Květiny vydávají tisíce různých vůní, některé dokonce připomínají jídlo nebo limonádu
Zdroj obrázku: Freepik

Většina růží se prořezává na jaře

U vícekvětých růží můžete řez provádět nejen na jaře, ale také v letní sezoně. Budou bohatěji kvést a až do podzimu vás budou květy těšit. Řez se pak provádí v případě, že na rostlině už nejsou žádné květy. 3/4 délky rostliny byste měli odstranit. Mezi další druhy růže, které se musí stříhat, patří půdopokryvné růže. Tento druh se vysazuje ve velkých trsech a seřezává se v polovině dubna.

Pnoucí růže si můžete vysadit snadno. Vypadají krásně v zahradách, ale také v altánku nebo na jiném místě, na kterém často relaxujete. Pnoucí růže se stříhají jednou ročně po odkvětu. Tyto rostliny musíte pravidelně kontrolovat, protože jsou náchylné k plísním, větvičky tedy pravidelně odstraňujte. Řezy provádějte pravidelně a poté růže zalévejte a dopřejte jim kvalitní hnojiva.

Zdroj: https://getbusygardening.com/pruning-roses/
Přidat na Seznam.cz