Kamil: Vodu z brambor přelévám do kýble a nosím na zahradu. Tomu, co s ní potom dělám, se smějí všichni sousedé

Poslední roky jsem vodu po uvaření brambor nikdy nevylil do dřezu, ale slévám ji do kýble. Nechci, aby skončila v odpadu, jelikož se podle mého dá zajímavě využít. A to právě na mé zahradě. Rozhodl jsem se totiž, že na rozdíl od všech ostatních nebudu při pěstování používat žádnou chemii. A také jsem se rozhodl, že nebudu zbytečně utrácet peníze. Voda z brambor totiž nestojí nic. Stejně ji potřebuji k uvaření přílohy, a místo aby skončila v odpadu, tak ji využiji na zahradě.

Všichni se mi smějí

Nutno říci, že tyto mé alternativní metody jsou poměrně často terčem posměchu. Děti ze mě mají srandu, manželka se za mě stydí, že vodu z brambor slévám do kýble, a o sousedech raději nemluvím. Když se mě ptali, čím zalévám, hrdě jsem jim to řekl. Od té doby mě považují za podivína. I když možná už ne tak velkého, jelikož když vidí, kolik jsem toho takto ekologicky vypěstoval, začínám je podezřívat, že někteří mou metodu budou zkoušet tak. Ostatně, proč by ne, když to funguje.

Zdroj obrázku: Pixabay

Metoda je jednoduchá

Co tedy dělám? Dle mého to není nic hrozného, netradičního ani zvláštního. Stačí jenom dát vařit brambory do neosolené vody. A také vařit brambory výhradně ve slupce. S oloupanými, a také ve slané vodě, to nikdy fungovat nebude.

Když se brambory uvaří, vodu nesliji do dřezu, ale naliji ji do kýble. Tam ji nechám chladnout na pokojovou teplotu. Potom smíchám s běžnou vodou a zaliji jednotlivé záhony. A proč to dělám? Jelikož slupky z brambor obsahují mnoho zajímavých a důležitých látek, které prospívají rostlinám. Zdarma tak mám nejenom část zálivky, ale i přírodní, stoprocentně ekologické hnojivo. Také zdarma. A podle toho, jak se mi v zahradničení daří, voda z brambor vážně pomáhá. Jen rodina si stěžuje, že by rády z jídelníčku brambory vyřadila, jelikož v sezóně jich máme opravdu více než dost. Ale je to ku prospěchu věci.

Zdroj: Článek byl zpracován na základě příběhu našeho čtenáře
Máte příběh, který by mohl zajímat i ostatní? Napište nám a podělte se s ním. Zpracujeme ho a publikujeme na našem magazínu. Byla by škoda, nechat si ho jen pro sebe.
Přidat na Seznam.cz