Jednoduchý trik přesvědčí orchidej, aby znovu rozkvetla. K nádherným květům pomůže obyčejná voda

Orchideje jsou oblíbenými rostlinami u nás i všude ve světě. Jsou vhodné pro zkušenější pěstitele, protože potřebují zvláštní podmínky, aby se jim dobře dařilo. Co dělat, když orchidej nechce kvést, a vy přitom neděláte žádnou chybu? Poradíme trik, díky kterému se možná otočí štěstěna k vám, a orchideje budou znovu ozdobou vašeho domova.

Jaké podmínky má orchidej v přirozeném prostředí?

Orchideje jsou velmi zvláštní rostliny, které jsou hlavně dekorací v mnoha domácnostech. V jejich přirozeném prostředí rostou na tmavých a hlavně teplých a vlhkých místech. Jestliže chcete rostlinu kvetoucí, musíte jí zajistit podobné podmínky, jako má v přírodě. Nejlépe tedy uděláte, když orchidej dáte na místo, na které nebude pařit přímé slunce.

Nejvhodnější je severní nebo východní strana balkonu nebo pokoje. V létě mějte orchideje v místnostech o teplotě 24 stupňů, v zimě může být trochu chladněji. Rostlina potřebuje pravidelnou zálivku, v létě jednou týdně, v zimě zalévejte jednou za 14 dní. Pokud se vám ale nedaří docílit kvetení, poradíme vám jeden trik, který by mohl pomoci.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak podpořit orchidej v kvetení?

Pokud chcete dosáhnout nejen toho, že rostlina pokvete, ale také si květy nějakou dobu udrží, můžete zkusit jednoduchý trik, který pomůže. Jedná se o patent, který pochází ze Švédska. Podle doporučení je potřeba orchidej vytáhnout z květináče, oklepat kořeny od zeminy a rostlinu dát do jiného květináče, který bude ze 2/3 naplněný vodou. Tu pak měňte několikrát za týden, protože nesmí být zakalená. Po několika týdnech byste měli pozorovat, že rostlina začíná kvést.

Orchideje můžete samozřejmě také hnojit, nejlépe domácími hnojivy. Vhodný je například česnek, který stačí zalít vodou, nechat několik hodit stát a poté výslednou směsí rostliny zalévat. Během několika týdnů se také dostaví účinky v podobě krásných květů, které vám budou dělat radost.

Zdroj: https://www.bhg.com/gardening/how-to-garden/how-to-water-orchids/
Přidat na Seznam.cz