Jedinečná hoja okouzlí barevnými hvězdami, o pozornost ale vůbec nestojí

Jedná se o velkolepou rostlinu, která přinese milovníkům pokojových exemplářů mnoho radosti, zvláště když mluvíme o růžové odrůdě. Zároveň nezpůsobuje problémy, ale musíte si dávat pozor na chyby v její kultivaci, které vedou k tomu, že hoja růžová nekvete.

Vzhled neobvyklé rostliny

Tato rostlina pochází z východních oblastí Asie, ale velmi dobře se jí daří také v našich interiérech. Vyznačuje se několikametrovými výhonky a kožovitými hrubými listy. Na jejich povrchu se nacházejí jemné světlé skvrny. Nejvýraznější na rostlině jsou však intenzivně voňavé květy hvězdicového tvaru, shromážděné ve velkolepých okolcích.

Tyto krásné květiny si můžete užít hlavně v létě a na podzim. Ve skutečnosti pohled na ně netrvá dlouho. Důležité je to při péči o tuto rostlinu nepřehánět. Už dvou- až tříletá rostlina začíná kvést. Pokud však nejsou splněny některé požadavky, nádherné květenství se nám neukáže nebo nepropukne v celé kráse.

Zdroj obrázku: Freepik

Důvody nekvetení

Jedním z faktorů, proč možná vaše hoja nekvete, je příliš velký květináč, nejlepší je zasadit ji do co nejmenšího květináče. Dospělým exemplářům stačí květináč o průměru 20 centimetrů. Tato rostlina nemá ráda silné sluneční světlo, ale neměla by být ani ve stínu. Nedostatek světla může být častou příčinou špatného kvetení.

Rostlinu zalévejte jen střídmě, když půda v květináči úplně vyschne. Tohoto pravidla se držte i po dobu horkých dnů. Rostlina nepotřebuje intenzivní hnojení. Příliš mnoho hnojiv bude mít za následek nadměrný vývoj listů na úkor květů. Na jaře a v létě by se mělo používat malé množství živin. Tato rostlina není náročná na pěstování. Neublíží jí, ani když na ni na nějaký čas zapomenete.

Zdroj: https://www.stamenandstemblog.com/blog/2018/9/15/hoya-plant-faqs
Přidat na Seznam.cz