Jablka milují děti i dospělí. Jediné jablko denně pročistí tělo a ochrání ho před zákeřnými nemocemi

Jablka známe červená, žlutá nebo zelená. Mohou být sladká, ale také kyselá. Patří mezi nejoblíbenější druhy ovoce a můžete si je koupit po celý rok. Najdete je v mnoha zahradách a úrody mohou být opravdu velké. Můžete si je dát nejen syrová, ale také použít do různých dezertů. Jablka jsou vhodná také k nastrouhání a zamrazení. A co udělá s vaším tělem jedno jablko denně?

Jablka jsou vitaminovou bombou

V jablkách najdeme mnoho vitaminů, minerálů a dalších živin, které naše tělo potřebuje. Podpoří nejen imunitu, ale také fungování různých orgánů. Díky jablkům se můžete zbavit nachlazení i horších onemocnění. Díky konzumaci jablek se budete cítit mnohem lépe a účinky poznáte i na své pokožce.

Mohlo by vás zajímat:  Uskladnění sezónního ovoce nabízí několik možností, vyberte si tu nejlepší pro vás

Jablka tu jsou s námi po dlouhá staletí. Jejich účinky znaly už naše babičky, proto se vůbec nebály použít je například do domácích pleťových masek. Jablka si můžete také vymačkat do vody a mít tak jablečný džus. Existuje spousta druhů jablek, ale v některých zemích rostou jen některé. Jejich přínosy pro zdraví jsou obrovské, už jedno jablko denně působí jako zázrak.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké má jablko zdravotní přínosy?

Jablka obsahují vitaminy A, C nebo K a také skupiny B. Lidskému tělu dodají i minerály jako draslík nebo hořčík a vlákninu. Flavonoidy působí pozitivně na orgány a napomáhají vylučování toxických látek. Snižují riziko rakoviny a bojují proti volným radikálům. Pravidelnou konzumací jablek můžete své tělo ochránit před mozkovou mrtvicí nebo infarktem.

Mohlo by vás zajímat:  Avokáda se nemusíme bát. Obsažené tuky jsou nesmírně zdravé a nabízí i další benefity

Jejich účinky můžete vidět i na své pokožce. Odborníci doporučují jíst až dvě jablka denně, ale bohatě bude stačit i jedno. Je to skvělý lék na zácpu, protože obsahuje vlákninu, která chrání střeva. Jablko se hodí také pro alergiky nebo diabetiky, protože obsahuje minimum cukru. Navíc žvýkáním jablka procvičíte dutinu ústní.

Zdroj: https://www.eatthis.com/what-happens-body-eat-apple-every-day/
Přidat na Seznam.cz