Hustý a sytě zelený trávník je sen každého majitele zahrady. Obyčejný šroubovák k tomu dopomůže

Každý zahrádkář věnuje hodně pozornosti a péče květinovým a zeleninovým záhonům. Na trávník přitom většina lidí vůbec nemyslí, i když si také zaslouží řádnou péči. V létě totiž trpí stejně jako zbytek zahrady, jen si to mnoho lidí neuvědomuje. Trávník také potřebuje dobrou závlahu a naši pozornost. Jak se o něj během léta správně starat?

Suchý trávník je velký problém

Období sucha a horka není pro trávníky nic dobrého. Vysoké teploty způsobují, že je žlutý a suchý. V tomto případě je zapotřebí ho posekat a shrabat. Odumřelé stonky byste měli odstranit a provést vertikutaci. To umožní vodě a vzduchu, aby se dostaly hluboko do země a trávník správně vyživovaly.

Potom můžete začít trávník pravidelně a vydatně zalévat. Po 3–4 týdnech tráva doroste. Zalévání je základem úspěchu, a proto byste se měli naučit, jak to dělat správně. Překvapivě k tomu budete potřebovat jeden kus nářadí, který má doma úplně každý. Postačí vám obyčejný šroubovák.

Mohlo by vás zajímat:  Místo do odpadu patří popel na zahradu. Zatočí s nenáviděným mechem, trávník bude opět krásný
Zdroj obrázku: Freepik

Test šroubovákem je hitem mezi zahrádkáři

Prevence je vždy lepší než léčba, a proto byste měli žloutnutí a suchosti předcházet. Mnoho lidí ale netuší, kdy mají trávník zalévat. Pomůže vám s tím velmi jednoduchý trik, ke kterému budete potřebovat jen obyčejný šroubovák. Tento trik doporučuje dokonce odborník na zahradnictví Chris McIlroy ze společnosti The Gress People.

„Existuje velmi jednoduchý trik, kterým můžete zkontrolovat, zda je váš trávník dostatečně vlhký. Chcete-li to zjistit, zapíchněte šroubovák do země. Jestli je půda vlhká asi do 15 až 17 centimetrů, je to akorát. Pokud ne, zalévejte dál,“ sdělil McIlroy v rozhovoru pro magazín The Sun. Zalévání trávníku může být složité, ale díky tomuto jednoduchému triku to bude mnohem jednodušší. Snadno a během pár vteřin zjistíte, jestli máte v zalévání pokračovat, nebo zda je trávník spokojený. Díky tomu budete mít vždy krásný a dokonale zelený trávník.

Zdroj: https://www.express.co.uk/life-style/garden/1638542/watering-lawn-tips-hacks-screwdriver-test-grass-hydrate-heatwave
Přidat na Seznam.cz