tomatoes-1583145_1280

Elena: Myslela jsem si, že pěstujeme jenom bio produkty. Až po letech mi manžel přiznal, čím doopravdy hnojil

Byla jsem hrdá na své ekologické zemědělství, ale byla to velká lež. Manžel mi několik let lhal a za mými zády dělal něco, co mu snad nikdy neodpustím. Zahrádku jsme si totiž koupili proto, abychom nemuseli kupovat plodiny plné pesticidů a další chemie, které se válí na pultech obchodů. Rozhodli jsme se, že na pěstování půjdeme ekologicky a nebudeme používat žádnou chemii. Bohužel jsem po mnoha letech zjistila, že jsme dělali pravý opak.

Byla jsem na své výpěstky velmi hrdá

Pěstovali jsme toho opravdu mnoho. Především zeleninu, ale i nějaké to ovoce. A musím říci, že jsem byla už od prvního roku hrdá na to, jak nám to jde. Plody byly velké, dokonale vypadaly a chuť byla báječná. Všem jsem dávala ochutnat a říkala, že pěstujeme bez jakékoliv chemie. A že se mohou sami přesvědčit, že když je něco opravdu bio, je to viditelné na první pohled a poznatelné na první ochutnání. Nyní však vím, že jsem všem ty roky jenom lhala.

Mohlo by vás zajímat:  Tomáš: Na zahradě se nám objevily podivné díry. Neměli jsme vysvětlení a začali se bát do doby, než nám soused něco poradil
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Manžel tajně kupoval a používal chemii

Až po mnoha letech jsem zjistila šokující pravdu. Na zahradě jsem našla několik balení chemického hnojiva. Když sem se manžela zeptala, všechno mi přiznal. Používal tuto chemii na vše, co jsme na naší zahradě pěstovali. Já tomu nemohla uvěřit. Roky jsem vychvalovala naši snahu, výpěstky dávala známým a dětem a byla jsem hrdá na své ekologické zemědělství. Přitom vše bylo úplně jinak.

Měl k tomu důvod

Manžel mi také přiznal, že k tomu měl důvod. Pochází z vesnice a se zahradničením má bohaté zkušenosti. A tak vždy celkem snadno poznal, v jakém stavu rostliny jsou a co jim chybí. A když nepomáhala, má bio hnojiva, rozhodl se k tomu, co znal. Koupil chemii, použil ji a po pár dnech byly rostliny jako znovuzrozené. Jaksi se mi ale zapomněl o tom všem zmínit. Já si přitom myslela, že jim vždy nejvíce pomohlo to, co jsem umíchala z odpadu, věcí z kuchyně a dalších věcí, co jsem se na diskuzích o ekologickém pěstování dočetla. Na to konto se mi manžel vysmál.

Zdroj: Článek byl zpracován na základě příběhu naší čtenářky
Máte příběh, který by mohl zajímat i ostatní? Napište nám a podělte se s ním. Zpracujeme ho a publikujeme na našem magazínu. Byla by škoda, nechat si ho jen pro sebe.
Přidat na Seznam.cz