Ekologie je nejenom cesta k ochraně planety, ale i možnost jak mít kvalitní plodiny bez chemie

Čím dál tím víc lidí chce vstoupit na ekologickou cestu. Jednoduchá řešení a chytré nápady zlepší nejen stav prostředí, ale i peněženky. Stačí změnit několik zvyků a budete se cítit lépe. Všechny ty dostupné informace o zdravějším a ekologičtějším životě mohou lehce člověku zamotat hlavu. Stanete se pak ještě zmatenější. Ekologický život ale nemusí být nic otravného.

Máme pár rad, jak začít 

  • Používejte znovupoužitelné 

Nekupujte si v obchodě pokaždé igelitovou tašku. Noste si svou! Většina lidí již vlastní nějaký druh znovu použitelné tašky. Začněte tím, že zařadíte tuto tašku mezi nezbytné věci, které si musíte vzít, než vyjdete ze dveří. Spolu s telefonem, klíči a peněženkou noste i tašku. Stejně tak se naučte nosit pití ve své flašce, než abyste si kupovali další a další.

Mohlo by vás zajímat:  Šálek nejdražší kávy světa vyjde i na 2 000 korun. Kopi Luwak je skvost mezi kávami
Zdroj obrázku: Pixabay.com
  • Založte kompost

Velké množství z vašeho odpadu je organického původu a můžete ho zkompostovat a přeměnit na hlínu. Pokud bude více lidí kompostovat, snížíme tím rozšíření metanu a využívání chemických hnojiv. Po ulicích by také jezdilo méně popelářských aut.

  • Nakupujte bio potraviny 

Přestaňte kupovat balenou zeleninu v supermarketech a kupte si raději čerstvou a lokálně vypěstovanou zeleninu a ovoce. Zkuste navštívit farmářské trhy, kde přijdete na mnoho nových a čerstvých potravin. Nejen, že tím uděláte ohromnou službu životnímu prostředí, ale budete mít i dobrý pocit, že jste podpořili malé místní obchodníky.

  • Používejte přírodní čisticí prostředky

Výroba vlastního čistícího prostředku je jeden z nejjednodušších věcí, kterou můžete sami pro naši planetu udělat. Pro začátek můžete zkusit použít ocet nebo jedlou sodu.

Mohlo by vás zajímat:  Jak zasadit avokádo?
Zdroj obrázku: Pixabay.com
  • Nakupujte z druhé ruky 

Nakupováním z druhé ruky zabráníme, aby se další věci ocitly na skládkách. Mnoho dnešních módních kousků je vyrobeno z umělých vláken, která se přírodně nerozloží. Pokud nákup z druhé ruky není zrovna nic pro vás, udělejte vše pro to, abyste podpořili kvalitní malé obchodníky. Pokud máte například oblečení, které už nevynosíte, zkuste ho nabídnout například v domově dětí. Uděláte radost a ještě pomůžete životnímu prostředí. 

Přidat na Seznam.cz