Dokonale zelený a hustý trávník po celé léto: se správnou zálivkou mu tropické teploty neublíží

Krásný a udržovaný trávník, to se jen každého, kdo vlastní kousek pozemku a chce ho užívat ke své vlastní spokojenosti. Vzhled trávníku ale mohou kazit nejen škůdci, svou vinu také neseme my špatnou péčí. Víte, jak trávník správně zalévat, aby se pořád jen zelenal? Vypadá to jednoduše a pomocí našich tipů přijdete na to, jakou péči mu dopřát, abyste na něm mohli relaxovat dlouhé roky.

Co je nejdůležitější v péči o trávník?

Musíte se naučit trávník nejen správně zalévat, i když to rozhodně patří mezi základy, které byste měli znát. Závisí na tom jeho vzhled, na který kouká většina zahradníků. Zavlažování trávníku by mělo být především pravidelné. Zajistíte tím správný růst trávy, která poroste stejně rychle na všech místech.

Mohlo by vás zajímat:  Jediná surovina udělá z obyčejného vývaru skutečný gurmánský zážitek. Užijte si dokonalou barvu i chuť

Zahradu můžete zalévat sami hadicí, pokud máte pozemek menší. Nemělo by to ale trvat déle než 10–15 minut. Dejte pozor, aby voda byla zalita rovnoměrně po celém trávníku. Koupit si ale můžete postřikovače nebo zavlažovací systémy, které práci budou dělat za vás. Jsou vhodné na větší zahrady. Instalují se ještě před samotným založením trávníku. Odborníci vám poradí, jak systémy správně nastavit.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak často trávník zalévat?

Horké počasí, které panuje především v létě, trávníkům vůbec nedělá dobře. Proto se naučte, jak často ho zalévat, aby byl zavlažován správně. Nejčastější chybou, kterou zahradníci dělají, je, že zavlažují trávník během dne. Není to dobrý nápad. Trávník se může snadno spálit, protože na slunci se voda odráží. Nejlepší bude vzít hadici ráno mezi šestou a devátou hodinou, nebo počkat až do večera.

Mohlo by vás zajímat:  Ta nejlepší hnojiva stojí pár korun a najdete je v každé kuchyni

V horkém počasí pak musíte nechat vodu vsáknout do spodních vrstev půdy, aby byla dostatečně vyživená. Pravidelnost zalévání bude záviset na tom, jestli je trávník mladý, nebo už ho nějakou dobou máte založený. Mladý bude potřebovat každodenní vláhu, postupně pak bude stačit ho zalévat třikrát týdně. Jinak tráva ztratí svou barvu a začnou se objevovat hnědé skvrny, které značí nedostatečnou péči.

Zdroj: https://www.scotts.com/en-us/library/lawn-care-basics/lawn-watering-tips
Přidat na Seznam.cz