Detoxikaci od těžkých kovů je třeba dopřát organismu pravidelně. Se správnými potravinami to je snadné

Všichni se v životě setkáváme s těžkými kovy, i když si to často vůbec neuvědomujeme. Nachází se ve vodě z kohoutku, potravinách i obalech. Rtuť i další těžké kovy se mohou objevit také ve složení léků, kuchyňském náčiní, interiérových doplňcích, kosmetice, a dokonce i ve vzduchu. Nejlepší, co pro své tělo můžete udělat, je pravidelná očista od těžkých kovů. Jak ji udělat?

Chlorofyl a koriandr

Chlorofyl je neuvěřitelně prospěšný pro lidské tělo. Nachází se v zelené zelenině (celeru, špenátu, salátu, libečku) a má silné antioxidační vlastnosti. Díky tomu očišťuje tělo od toxinů. Stejně dobře funguje také zelené koření, jako je koriandr. Toto koření je ideální pro odstranění rtuti z těla. Konzumovat ho můžete ve formě nálevů, domácího pesta nebo jako doplněk do salátu.

Mohlo by vás zajímat:  Osvěžte si život. Pomerančová kůra provoní byt, vyžene otravný hmyz nebo vyhladí pokožku

Vitamín C a selen

Vitamín C obsahuje téměř každý druh ovoce a zeleniny. Obrovský podíl vitamínu C mají bobule rakytníku a paprika. Vitamín C podporuje imunitu, ale také odstraňuje z těla toxiny díky antioxidačním vlastnostem. Selen je minerál, který potřebuje každý z nás. Pro odstranění těžkých kovů z těla byste měli do jídelníčku zařadit para ořechy, obilí nebo vejce.

Zdroj obrázku: Freepik

Vláknina

Vláknina je velmi důležitá pro správné fungování trávicího systému. Zlepší líný metabolismus a stimuluje střevní peristaltiku. Vláknina na sebe váže těžké kovy a pomáhá s jejich vylučováním z těla. Mezi nejlepší zdroje vlákniny patří ovoce, zelenina a celozrnné produkty.

Fyzická aktivita a sauna

Fyzická aktivita i sauna podpoří odstraňování toxinů z organismu, protože se při obojím hodně zapotíte. A právě v lidském potu se nachází velké množství toxinů. Jestli chcete své tělo posílit, zhubnout a zároveň se zbavit toxinů, měli byste cvičit 20–30 minut pětkrát týdně. Anebo zajděte do sauny na 3–5 minut každé 2–3 dny. Obojí z vás snadno a rychle dostane velké množství toxinů a těžkých kovů.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/327317#effectivity-
Přidat na Seznam.cz