Ctibor: Do chatky se mi vloupal zloděj, ale abych nebyl terčem posměchu za ukradenou věc, na policii jsem nešel

Naši zahradní chatku navštívil zloděj, a já hned viděl, co ukradl. Bál jsem se jít tuto krádež nahlásit na policii, aby se mi nesmáli. Myslím si, že by to byla jejich úplně první reakce. A jak je známo, možná by se mě snažili od nahlášení i odradit, jelikož se jim nechce sepisovat protokol. Nakonec jsem si vše nechal skoro jen pro sebe. Řekl jsem to pouze manželce a ta usoudila, že je dobře, že jsem raději nikam nešel. Prý bych působil směšně.

Návštěva zloděje

Naše zahrada je v místní zahrádkářské kolonii. Její součástí je stará dřevěná chatka, která slouží spíše jako sklad všech věcí. Rozhodně nejde o místo, kde by se dal trávit víkend. Když jsem se po mrazech vydal zahradu zkontrolovat, viděl jsem, že je utržená petlice s visacím zámkem na dveřích. Bylo mi jasné, že nás navštívil zloděj. Opatrně jsem otevřel a viděl, že uvnitř nikdo není. Oddechl jsem si. Začal jsem postupně mapovat škody.

Zdroj obrázku: Pixabay

Hned jsem zjistil, co chybí

Rozhlédl jsem se po chatce a během chvíle mi bylo jasné, co zde chybí. Dvířka jedné skříňky byly otevřené a její obsah byl pryč. Podíval jsem se ještě do ostatních, a zde vypadalo, že je vše v naprostém pořádku. Nakonec tedy škody nebyly tak velké, jak jsem se obával. Pár věcí ze skřínky a také stržená petlice.

Na policii jsem se bál jít

Nejprve jsem si řekl, že vyrazím na policii jim krádež nahlásit. Pak jsem si uvědomil, že by se mi patrně jenom smáli. Proč? Když bych jim řekl, že zloděj z naší chatky ukradl tři plechovky jídla a jednu lžíci, patrně by si mysleli, že si z nich střílím. Usoudil jsem, že zlodějem byl patrně jenom nějaký bezdomovec, který neměl kde přespat, ani co jíst. Po prohlédnutí petlice jsem také zjistil, že ji stačí jenom přišroubovat na dveře, a vše bude znovu fungovat, jelikož zámek je netknutý. Vše jsem řekl doma manželce a ta sdělila, že je dobře, že jsem nic nenahlašoval. Byl bych za šaška. Takto to můžu brát jako pomoc lidem v nouzi, což je vlastně pravda. Nemyslím si, že by tento můj příběh daný zloděj četl, ale pokud ano, dodatečně mu přeji dobrou chuť.

Zdroj: Článek byl zpracován na základě příběhu našeho čtenáře
Máte příběh, který by mohl zajímat i ostatní? Napište nám a podělte se s ním. Zpracujeme ho a publikujeme na našem magazínu. Byla by škoda, nechat si ho jen pro sebe.
Přidat na Seznam.cz