Čtenář Luboš T: Maso mi v supermarketu prodali za vyšší cenu než v letáku. Vysvětlili mi, že si za to můžu sám

Kupovat zboží v akci, to není nic špatného. Dělá to mnoho lidí, jelikož můžou zajímavě ušetřit. Vyznat se ve slevách supermarketů ale může být náročné. Až po zaplacení zboží z účtenky zjistíte, že jste platili více, než bylo v letáku. A možná vám nakonec řeknou, že to není jejich chyba, ale vaše. Tak jako čtenáři Lubošovi.

Nakupuji v akcích

Nakupovat ve slevových akcích není z mého pohledu nic špatného. Byl bych blázen, kdybych za úplně totožné zboží někde dával o desítky procent více. Nejvíce se z mého pohledu vyplatí mléčné výrobky, rozpustná káva, ale také maso. U vepřového se lze klidně držet v cenách kolem stovky za kilo. Musíte ale dávat dobrý pozor, co kupujete. Nakonec můžete zjistit, že na účtence je cena zcela jiná – samozřejmě vyšší.

Mohlo by vás zajímat:  Elena: Myslela jsem si, že pěstujeme jenom bio produkty. Až po letech mi manžel přiznal, čím doopravdy hnojil

Jiná cena než v letáku

Už se mi několikrát stalo, že jsem zboží zaplatil, dívám se na lístek a vidím, že bylo naúčtováno více, než mělo. Vždy se to vyřešilo na informacích, kde mi rozdíl vyplatili. Když se mi to stejné stalo v Kauflandu při nákupu masa, nestačil jsem se divit. I tady jsem se rozhodl celou věc řešit a byl jsem překvapen z toho, co je tam možné.

Zdroj obrázku: Freepik

Máte správný leták?

Argumentoval jsem cenou v letáku, protože na účtence byla úplně jiná cena, které jsem si při výběru masa nevšimnul. Myslel jsem, že mám opět pravdu a obchod mi vyplatí rozdíl. Jaké ale bylo moje překvapení, když mi bylo řečeno, že cena sedí. Jak je tedy možné, že v letáku je cena jiná?

Mohlo by vás zajímat:  Gabriela: Zasadila jsem si několik neznámých semínek. Rostlina, která z nich vyrostla, mne málem dostala do vězení

Odpověď byla jednoduchá. Měl jsem špatný leták. Tedy, leták určený pro jiné město, než ve kterém jsem nakupoval. Je prý totiž běžné, že se letákové akce liší mezi městy. A to nejenom pokud jde o ceny, ale i o to, co aktuálně je nebo není v akci. Musel jsem se omluvit, protože měli pravdu. Když jsem se podíval na leták obchodu, kde jsem byl, ceny seděly. V tom mém, pro jiné město, ale byly jiné. Alespoň mám poučení propříště.

Zdroj: Autorský text, e-mailový příspěvek čtenáře Luboše T., redakčně zkráceno a upraveno.

Přidat na Seznam.cz