Chryzantémy nejsou jen hřbitovní květiny. Až do podzimu mohou zdobit balkon či zahradu

Ačkoli si chryzantémy spojujeme hlavně s tradičním zdobením hrobů zemřelých příbuzných na Dušičky, stojí za to je využít i v prostředí balkonů a teras. Správná péče o ně vám zajistí, že budete mít nádherné, bohaté květy. Čemu byste měli věnovat pozornost při pěstování těchto nádherných květin, abyste se z nich mohli dlouho těšit, a to i v nepříznivém počasí?

Jaké chryzantémy koupit?

V první řadě věnujte pozornost tomu, zda na listech nejsou nějaké známky poškození nebo zabarvení. Tyto změny ohlašují bezprostřední vývoj nemoci, která může v příštích několika dnech zcela zničit jejich vzhled a zdraví. Při nákupu vybírejte rostliny s napůl vyvinutými poupaty. Díky tomu budou o něco později kvést a vypadají jednoduše krásně. Také se vyplatí investovat do chryzantém s menšími květy. Jsou totiž odolnější vůči mrazu a povětrnostním podmínkám.

Mohlo by vás zajímat:  I zaneprázdnění lidé si mohou zútulnit dům rostlinami. Některé druhy nevyžadují velkou péči
Zdroj obrázku: Pixabay

Na co myslet při zalévání?

Půda u chryzantém musí být neustále vlhká. Pokud necháte rostliny dlouho bez vláhy, je velmi pravděpodobné, že to nepřežijí. Zalévejte je pravidelně, ale s citem. Na paměti musíte mít také venkovní teploty. Ideální je rozsah mezi 10 a 16 °C. Když na podzim nebo na jaře poklesne teplota pod tuto stupnici, nezapomeňte přesunout květiny do mírně teplejší místnosti.

Chcete-li tyto květiny „zimovat“, musíte odříznout stonky blízko země, přesunout květináče na chladné a tmavé místo, zakrýt je a pravidelně zalévat. Jakmile se oteplí, umístěte rostliny opět na slunce, díky kterému se vám podaří opět vypěstovat nové výhonky a znovu si užívat nádherného květenství této jedinečné rostliny.

Mohlo by vás zajímat:  Majestátní pivoňky si získají své obdivovatele pestrými barvami, lákavými vůněmi i nenáročnou péčí
Zdroj obrázku: Pixabay

Jak podpořit kvetení chryzantém?

Podmínkou pro svěží květ je správné množství světla, ale nevystavujte rostlinu slunci až příliš. Aby pupeny dlouho kvetly, nezapomeňte pravidelně odstraňovat suché, odumřelé květy, které jinak budou brát energii celé rostlině.

Přidat na Seznam.cz