tea-bags-carton-box-set-close-up-blank-template-mock-up-branding-product

Čajové sáčky najdou skvělé využití. Zklidní pleť a domovu dodají lesk a čistotu

Čajové sáčky se najdou v každé domácnosti. Koneckonců většina lidí ráda pije čaj. Jak však ukazují zkušenosti, čajové sáčky mohou být použity nejen pro přípravu čaje. Pomohou nám v mnoha každodenních situacích. V dnešním článku vám představíme několik zajímavých tipů pro použití čajových sáčků.

Uleví podrážděné pokožce

Čajové sáčky se mohou použít ke zmírnění podráždění na pokožce. Stačí je uvařit a poté je aplikovat na červená a podrážděná místa na kůži. Hned pocítíte úlevu. Čajové sáčky také pomohou snížit otoky očí a únavu. Stačí je uvařit a poté si je na několik minut přiložit na víčka a relaxovat. K tomuto účelu nejlépe poslouží sáčky se zeleným čajem. Ten má antioxidační účinek a omlazuje pleť.

Mohlo by vás zajímat:  Čerstvé bylinky z parapetu přímo na náš stůl: jídelníčku dodají sto chutí a vůní

Čajové sáčky lze bezpečně použít jako hnojivo. Všechno, co musíme udělat, je dát ho na dno květináče nebo položit na zem. Sloučeniny obsažené v čaji způsobují, že rostliny budou zdravé a krásně. Čajové sáčky se mohou také používat jako osvěžovač vzduchu, neboť absorbují nepříjemné pachy. Jsou skvělé v domácnostech a bytech, kde se chovají zvířata. Můžete je také vložit do bot, které nevoní. Vše díky antibakteriálním vlastnostem čajových listů.

Zdroj obrázku: Freepik

Pomocníci v kuchyni

Pokud máme problém s mytím mastného nádobí, pomohou nám také čajové sáčky. Stačí přidat několik pytlíků do vody, do které namočíme nádobí. Mastný sediment zmizí rychleji a nádobí se snáze umyje. Vylouhovaný čajový sáček také pomůže rozzářit tmavý dřevěný nábytek. Stačí ho potřít sáčkem od čaje a poté suchým čistým hadrem. Lesk máte zaručený. Díky této metodě ušetříte peníze za specializované prostředky pro leštění nábytku.

Mohlo by vás zajímat:  Úhlavní nepřítel kuchyně znovu útočí. Jakmile se objeví jediný mol, je třeba jednat rychle

Čajové sáčky lze použít i k čištění a osvěžení koberců. Použité sáčky je nejlepší sbírat a skladovat v chladničce. Jakmile budete mít dost na zakrytí celého povrchu koberce, vysypte čaj ze sáčků a trochu ho nechte proschnout. Když je ještě trochu vlhký, nasypte lístky na vyčištěnou podlahu. Nakonec je nechte úplně uschnout, poté stačí vysát nebo zamést.

Zdroje:
https://home.howstuffworks.com/green-living/used-tea-bag-uses.htm
https://www.idiva.com/beauty/tips/used-tea-bags-have-skin-benefits-so-dont-throw-them-away/18008352
https://cookcleanrepeat.com/cleaning-with-tea-bags/
Přidat na Seznam.cz