Bylinky vyrostou i na malém balkoně. Ke spokojenosti jim postačí málo

Jestliže vám chybí zahrádka, nemusíte zoufat, protože i bylinky se dají pěstovat v malých květináčích, které můžete mít na parapetu. Stačí vám kousek balkonu, několik truhlíků nebo malých květináčů a můžete mít vlastní bylinkovou zahrádku i u sebe doma. Jaké bylinky si můžete vysadit a co budou potřebovat, aby se jim dařilo?

Jak si založit vlastní zahrádku?

Bylinky jsou velmi důležitou součástí naší kuchyně. Můžete je použít nejen do omáček nebo polévek, ale snadno s nimi ochutíte také různé nápoje. Jak si je vypěstovat na balkoně? Budete k tomu potřebovat jen věci, které jsou běžně dostupné. Aromatické bylinky jsou velmi chutné, protože obsahují spoustu látek, které jsou prospěšné pro naše tělo.

Mohlo by vás zajímat:  Popálení kopřivou nepřináší rizika, ale tyto zdravotní benefity

Balkonové bylinky sázejte nejlépe do květináčů nebo truhlíků tak, aby byla každá zvlášť. Mohou mít jiné požadavky nejen na půdu, ale také na intenzitu zalévání. Čerstvě natrhaným bylinkám se ale nic nevyrovná, takže stojí za to vyzkoušet, jak se jim bude dařit právě u vás. A jaké byliny vypěstovat? Nejlépe ty, které využijete nejčastěji. Na bylinky si kupte ideálně hliněné květináče, které zajistí nejen dobrou propustnost, ale také v nich budou bylinky lépe dýchat.

Zdroj obrázku: Freepik

Bylinek najdete spoustu druhů

Bazalka patří mezi bylinky, které jsou oblíbené především do salátů. Jedná se o jednoletou bylinku, kterou je třeba každý rok znovu koupit. Pěstování bazalky není náročné, je ale potřeba jí poskytnout dobré místo, kde se jí bude dařit. Pro klíčení a růst potřebuje světlá místa, ale nesmíte je dávat na přímé slunce. Kopr se hodí nejen do omáčky, můžete si ho také zamrazit a použít v případě, že neseženete čerstvý.

Mohlo by vás zajímat:  Hubnutí na vlnách vůní: bylinky urychlí metabolismus, sníží chuť k jídlu a podpoří spalování

Mezi trvalky pak patří rozmarýn, který slouží i jako dekorace. Můžete ho dát na světlé místo, má rád vápenitou půdu. Nevadí mu sucho a nevyžaduje ani pravidelné zalévání. Další bylinkou je máta, která se hodí hlavně do čajů nebo jiných nápojů. Máta naopak potřebuje mít neustále vlhkou zeminu, ale pozor, abyste ji nepřelili.

Zdroj: https://greyplanter.com/best-herbs-to-grow-on-a-balcony-garden/
Přidat na Seznam.cz